Szentesi TE - ZTE ZÁÉV 6:2 ( 3299 : 3211)

FC Ajka - ZTE FC 2-2 (0-1)

Sport

A vezetőedzőt kiállították, de nyertek

ZTE NKK - CMB Cargo UNI Győr 79-74 ( 25-16, 14- 20, 18 -22, 22-16)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 300 néző. Jv.: Balogh, Jurák, Kulcsár.

ZTE: Nagy D. (22/3), Szélesy (10), Ambrus (4), Mackay (10/6). Zele (15). Csere: Darida (2), Varga (13), Velkey (3/3), Horváth Zs. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Győr: Radocsaj (19), Takács (9/6), Horváth K. (3/3), Vajda (24/12), Horváth L. (6). Csere: Czirjék, Ivanovics (13/6), Török, Mansare. Vezetőedző: Völgyi Péter.

A hétközi Cegléd elleni kisiklást a Győr elleni bravúrral akarta feledtetni a ZTE női csapata. A zalai lányok ennek szellemében kezdték a találkozót, és az első tíz percben irányították a játékot. A folytatásban jó öt percig tartott még a lendület. (15. p.. 36-26). Utána eladott labdák sora következett, a Győr a negyed végére felzárkózott. A nagyszünet után ismét az egerszegi csapat percei következtek, jól védekezett és ritmusosan támadott. A negyed közepére megtört a lendület. Vajda és Radocsaj pontjaival felzárkózott a vendégcsapat. Közben több játékvezetői ítéletet - joggal - reklamált Gáll Tamás, a hazaiak mestere, s előbb technikait kapott, majd kiállították. A Győr fordított, miközben Bukics Zsolt pályaedző vette át a vezetőedzői feladatokat. A hazai csapatot ért kellemetlenség felpaprikázta a ZTE-t, a záró 10 percben játékosai nagyszerűen küzdöttek és sikerült legyőzniük az esélyesebb Győr csapatát.

A három negyeden át jól teljesítő ZTE megérdemelten nyerte a találkozót.

Bukics Zsolt, a ZTE NKK pályaedzője: - Cegléden nagyon sok labdát adtunk el, ma sem keveset. Sikerünket az első félidőben alapoztuk meg. A lányok 200 százalékon teljesítettek, megérdemelten nyertük meg a találkozót.

Völgyi Péter, a Győr vezetőedzője: - Csapatom rosszul reagálta le a mérkőzés fontos történéseit, így nyert a ZTE. Sikerükhöz gratulálok.

Sport

A végére elfáradtunk

Zalakerámia ZTE KK - Soproni Sördögök 67-74 (15-17, 23-11, 13-21, 16-25)

NB I férfi kosárlabda-mérkőzés, Zalaegerszeg , 1800 néző. Jv: V: Cziffra, Gál, Rácz.

ZTE: Kertész 11/6, Graham 11/3, Darling 10/6, Healy 16, Tamir 6 Csere: Gáspár 3/3, Czinger 3, Mohácsi 7/3. Vezetőedző: Milos Sporar.

Sopron: Thomas 11, Edwards 7/3, Boriszov 21/12, Dénes 6/3, Poscsics, 18 Csere: Ruják 7, Takács 3/3, Tóth 1, Trepák. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Az edzőváltáson átesett Zalaegerszeg és a jó szériában lévő Sopron csatájára sokan voltak kiváncsiak. Az immár Milos Sporar által irányított ZTE ragadta magához a kezdeményezést, s Kertész - aki most triplájával már 5-0-ra vezetett. Dénes zsákolásával már vendégeknél volt az előny, akik 7-1-es állásról 7-14-re fordítottak. A ZTE igen gyengén szedte a lepattanókat, a soproni magas emberek pedig jól zárták ki a zalai centereket. Végül kétpontos vendégelőnnyel zárult az első tíz perc.

A hazaiak igencsak összekapták magukat a második negyed elején, hullottak a triplák: Gáspár, majd Mohácsi hármasával már hattal vezettek, a Milos Sporar által emlegetett keményebb védekezésből is ízelítőt láthattak a vendégek, s ebben a negyedben csak 11 pontig jutottak a távolról igen gyengén célzó vendégek. 38-28-as állásnál vonultak öltözőbe a csapatok. Kertész öt pontjával indult a 3. negyed. Rövid ideig még tartotta a tízpontos előnyt a ZTE, ám a vendégek lassan kezdtek felzárkózni kezdtek: Poscsics használta ki, hogy már sokadszorra hagyták üresen a festékben. Boriszov triplája után már csak 3 pont maradt a zalai előnyből, a negyed végi állást pedig Ruják kosara állította be.

51-49-ről folytatódott a találkozó, amikor a Sopron állva hagyta ZTE-t. 3 perccel a vége előtt Kertész estében ért el 2+1-es találatot, 5 pontra csökkentve a hátrányt. Ruják irányításával azonban a vendégek okosan és hosszan játszottak, támadásaikat pedig rendre kosárral fejezték be, így 74-67-re végül megérdemelten nyerték a találkozót az utolsó negyedre elfáradó hazai csapattal szemben.

Összességében biztató jeleket is felfedezhettünk a ZTE játékában.

Milos Sporar, a ZTE vezetőedzője: – Három napunk volt felkészülni, főleg mentálisan a nagyon rossz szezonkezdés után. A Sopronnak kiváló kerete van, kemény csatát vívtunk. Nagyon örültem, hogy a közönség értékelte a változtatásokat, amit elkezdtünk. Több meccs kell még ahhoz győzelmeket arassunk, de száz százalékig biztos vagyok, hogy hamarosan bekövetkezik.

Sabáli Balázs, a Sopron vezetőedzője: – Gratulálok a kollégámnak, nagyon nehézzé tették a mérkőzést. Az első félidőben nem volt ritmusunk, rossz százalékkal dobtunk. A 2 félidőben már ültek a triplák és volt kétszer három perc, amikor robbantottunk. Sokan fognak még szenvedni Zalaegerszegen, mi nagyszerű szurkolóink támogatásával győztünk.

Közélet

Közlemény

Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzatának beruházásában napjainkban zajlik a Belvárosi Magyar – Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola környezetében út és parkoló építésének munkái. A kivitelezés miatt, 2014. november 17-től a gépjárművel közlekedőknek a Kosztolányi úton sávlezárásra a tömbbelső felé pedig útlezárásra kell számítaniuk.

Gazdaság

Soron kívül vizsgálja a bíróság a sármelléki repülőtér eladását

Soron kívüli eljárásban vizsgálja a Zalaegerszegi Törvényszék a sármelléki repülőtér eszközeinek nemrég lezárt értékesítési eljárását - tájékoztatta a bírósági kifogást benyújtó Linusz Imre szerdán az MTI-t.

Sport

Bíztató játékkal

ZTE FC - Ferencvárosi TC 1-1 ( (0-1)

Sport

Vereség a hosszabbításban

Ceglédi Elefántkölykök KK - ZTE NKK 88-82 ( 14-18, 25-19, 13-23, 19-11, 17-11)

Gazdaság

A generációváltást segítik

Megalakult a jelenleg 21 zalaegerszegi és megyei tagot tömörítő Családi Vállalkozások Klubja Egyesülete, amit a Zala Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány SUCCED projektje "záró akkordjaként" hoztak létre. A szervezet alapító okiratát a városházán tartott alakuló ülésen írták alá ünnepélyesen.

hanghatás

A negyven mínusz hangulata

A jó dalban erő lakik. Mégpedig olyan erő, ami nemcsak úgy egyszerűen embereket képes megszólítani, megmozgatni, hanem korosztályokat kovácsolhat össze valamiféle szellemi közösséggé. Nincs ebben semmi különös, hiszen minden történelmi korszaknak megvoltak a maguk énekmondói – nevezzük őket regösöknek, bárdoknak, lantosoknak, vagy akárminek.

Élet-módi

Ó- és Újvilági borok találkozása

Libasüti-evőverseny, borkóstolás és kézműves foglalkozás is várta mindazokat, akik a Márton-napot megelőző hétvégén ellátogattak a keszthelyi Balatoni Múzeumba. A szombati családi nap egyúttal a Múzeumok Őszi Fesztiváljának záróeseménye is volt.

kortárs

Kőrajzok, olajképek és Dallas

Hogy lesz valakiből texasi, majd louisianai lakos úgy, hogy évtizedekkel ezelőtt még a repülőre sem volt hajlandó felülni, és olyannyira nem szeretett kimozdulni Zalából, hogy már az osztrák határnál honvágyat érzett, ha mégis útnak indult. Egy kőrajz meg hogyan válik litográfiává, és miért kell beszámozni?

kritika

A Csillagszemű a Griff színpadán

Akinek a tekintete tiszta, rossz ember nem lehet. Még akkor sem, ha ellentmond a zsarnok uralkodónak, és azzal a bizonyos tekintetével másokat is magával ragad, így a "lázadók" száma nőttön nő. A Griff Bábszínházban a közelmúltban került bemutatásra A csillagszemű juhász című népmese, melyet Ecsedi Erzsébet, a Hevesi Sándor Színház színművésze rendezett, és dolgozott színpadra még évtizedekkel ezelőtt.

Hévíz és környéke

Kerékpártúra Hévízen minden szerdán, vezetett kerékpártúra Hévizen és környékén

Kerékpártúra Hévízen minden szerdán, vezetett kerékpártúra
Hévizen és környékén

Sport

Kiütéses győzelem az újonc ellen

ZTK FMVas - Kazincbarcikai VTSE 8:0 (3554:3221)

Élet-módi

Ifjú értékőrök őseik előtt tisztelegve

Péntek délután a három órás harangszó mellett egy maroknyi felsőrajki fiatal indult el a Szent Anna templom kertjében Faggyas Ferencné iskolaigazgató és Czémán László polgármester valamint a Klári néni vezetésével felkeresni, azoknak híres felsőrajkiaknak a sírját, akikre a település büszke lehet.