Vereség a hosszabbításban

2014. november 13. csütörtök, 06:36

Ceglédi Elefántkölykök KK - ZTE NKK 88-82 ( 14-18, 25-19, 13-23, 19-11, 17-11)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, Cegléd, 250 néző Jv.: Frányó, Bognár, Csabai-Kaskötő.

Cegléd: Gorjanácz (10), Serbán (11), Bozóki (7), Hazovics (31/6), Skorics (20/3). Csere: Lengyel (7), Ruttner (2), Kobolák, Szabó II. D. Vezetőedző: Cziczás László.

ZTE: Nagy D. (22/3), Varga (4), Szélesy (11/6), Ambrus (2), Horváth Zs. (9). Csere: Mckay (18/9), Zele (10), Darida (6/3), Jurkó, Makitalo. Vezetőedző: Gáll Tamás.

A ZTE a mérkőzés elején pár ponttal vezetett (3. p.: 2-5). Az első tíz percben egyértelműen a vendégek akarata érvényesült. A második negyedben is hosszú ideig a zalaiak " szája íze szerint" alakult a találkozó. A zalai csapat a 17. percben már kilenc ponttal vezetett (27-36). A folytatásban három perc alatt 3 pontot dobott a ZTE és a hazaiak fordítottak. A nagyszünet után ismét a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, jól védekeztek és eredményesen támadtak. A befejező negyedben ismét jött a hullámvölgy, és következhetett a hosszabbítás, amelyben már a több kulcsemberét elvesztő vendégeknek nem volt esélye a győzelemre.

A ZTE többször megnyerhette volna a találkozót, azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a játékvezetők a hazaiaknál mindössze egy, a vendégeknél öt játékos pontoztak ki.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Kétségtelen, hogy az 5 kipontozódás is belejátszott vereségünkbe. Amikor azonban jelentős vezetésünknél eldönthettük volna a találkozót, mindig becsúszott egy-egy hiba, hagytuk felzárkózni a Ceglédet.