Vezető hírek
Zalaegerszegi kosaras sikerek az országos diákolimpián
Zalaegerszegen a leánymezőny 15 csapata küzdött két helyszínen, a Zrínyi Miklós Gimnáziumban és a Mindszenty Iskola tornatermében. A házigazda Zrínyi lánycsapata a csoportkörből másodikként jutott tovább, de a negyeddöntőben hosszabbításos csatában alulmaradt a budapesti Tesla Gimnáziummal szemben. Végül a 7. helyet szerezték meg, miután magabiztosan győzték le a Szekszárd együttesét.
A ZSZC Csány László Technikum leánycsapata viszont egészen a dobogóig menetelt. A csoportkörben veretlenül jutottak tovább, majd a negyeddöntőben is győztek, és csak a döntőbe jutásnál botlottak a szombathelyi Bolyai ellen. A bronzmeccsen azonban remek játékkal legyőzték a Tesla csapatát. A torna legtöbb pontját Lepár Margaréta szerezte, míg Molnár-Oravecz Ella helyet kapott az All Star csapatban is.
Leány végeredmény:
1. Miskolci Herman Ottó Gimnázium
2. ELTE Bolyai János Gimnázium, Szombathely
3. ZSZC Csány László Technikum
7. hely: Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium
All Star csapat:
Varga Petra (Miskolci Herman Ottó Gimnázium), Felföldi Helga (Bolyai János Gimnázium), Molnár-Oravecz Ella (Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum), Allkoic Tea ( Nikola Tesla Szerb Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium), Suhajda Linda, (Miskolci Herman Ottó Gimnázium)
A legtöbb pontot dobó játékos: Lepár Margaréta (Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum)
Legjobb felkészítő: Varga Dénes, Miskolci Herman Ottó Gimnázium
Szombathelyen zajlott a fiúk országos döntője, ahol húsz csapat mérte össze tudását. A Zrínyi Miklós Gimnázium fiúcsapata csoportmásodikként jutott tovább, a negyeddöntőben legyőzte a szombathelyi Gépiparit, majd az elődöntőben alulmaradt a szintén szombathelyi Bolyai ellen. A bronzmeccsen viszont fölényes győzelmet arattak a budapesti Tesla felett. A torna gólkirálya a tavalyi évhez hasonlóan idén is Lovas-Bán Barnabás lett, aki bekerült az All Star csapatba is.
A Kölcsey Ferenc Gimnázium csapata a csoportkör után a helyosztókon folytatta, és végül a 14. helyen zárta a tornát.
Fiú végeredmény:
1. Pannonhalmi Bencés Gimnázium
2. ELTE Bolyai János Gimnázium, Szombathely
3. Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium
14. hely: Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium
All Star csapat:
Németh József Gábor (Pannonhalmi Bencés Gimnázium és Szakkollégium), Kunecz Kornél Ádám (ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium), Lovas-Bán Barnabás, (Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium), Simic Aleksa (Nikola Tesla Szerb Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Könyvtár), Magyar Gergő (Vas Vármegyei SZC Gépipari és Informatikai Technikum).
A legtöbb pontot dobó játékos: Lovas-Bán Barnabás, Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium
Legjobb felkészítő: Erdőssy István, Pannonhalmi Bencés Gimnázium és Szakkollégium
Fiú csapatkép: MDSZ
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcában -
rovatunk hírei
Írások szerelemről, szőlőrőlFejezetek Zalaegerszeg évszázadaibólLúdláb a Pontházban, krémes a BáránybanAmiről a sírkertek mesélnekSzulejmán újra meghódítja hazánkat?Szüleink, nagyszüleink iskolájaCsaládi dokumentumokat vár a levéltárNemcsak a diktátor, a rendszer is rosszKözel kerülni a tárgyakhozKonzervatív ízlés, könnyed szórakozás top 10
Változik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholZalai díjazottak a szombathelyi Szezon tavaszi tárlatonÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseit