Ez nem a Körmend elleni csapat volt

2014. február 16. vasárnap, 08:23

Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 113 - 83 (28-22, 37-21, 27-20, 21-20)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Székesfehérvár, 1300 néző. Jv.: Benczúr, Szabó, Fodor.

Alba Fehérvár: Szanati (-), Moore(18/9), Tóth N (17/6), Tóth P.(11), Somogyi (24). Csere: Supola (11/3), Hobbs (9/9), Oláh (5), Barone (10), Juhos (8), Blaskovits (-). Vezetőedző: Carlos Frade.

ZTE: Boston (10/3), Gáspár(16/9), Plumb (4), Safford 8), Lekli(12). Csere: Kámán (9/3), Velkey (-), Koma (6), Kertész(4), Kovács Á , (14/3). Vezetőedző: Raúl Jiménez.

A ZTE bravúrra készült Székesfehérváron, ám csak az első negyedben volt méltó ellenfele a hazai csapatnak. Az Alba az első percekben "triplaesőt" zúdított a vendégekre ( 3. p.: 11-3), s a negyed közepéig uralta a mérkőzést. A zalaiak egy nagy rohammal felzárkóztak (9. p.: 22-2), de ezzel el is lőtték puskaporukat. A második negyedben állva hagyta ellenfelét az Alba, a ZTE védekezése teljesen szétesett. A 14. percben tíz (42-32), négy perccel később húsz pont volt a különbség a két csapat között. A zalaiak kis híján 40 pontot kaptak egy negyed alatt.

A nagy szünet után gyorsan 30 pont lett a különbség a két csapat között. (25. p.: 82-52) Hazai oldalon a cserék is bőven játéklehetőséget kaptak, de a különbség nem csökkent. A ZTE a 36. percben a 100. pontot is megkapta. A védekezés már egyik oldalon sem volt, hullottak a kosarak. A hazaiak végül is kiütötték a szétesően játszó ZTE-t, rá sem lehetett ismerni a Körmend elleni csapatra.

Kámán Tamás, a ZTE játékosa: - Nagyon jól játszott az Alba, sok hibába belekényszerítettek minket. Ráadásul a lepattanózásban is toronymagasan fölénk nőttek. Ezek a tényezők okozták súlyos vereségünket.

Kertész Dániel, a ZTE játékosa: - Nem ízlett nekünk ezúttal sem az Alba letámadásos harcmodora, így súlyos vereség lett a vége.