Átlépték saját árnyékukat

2014. január 23. csütörtök, 06:25

ZTE NKK - MTK-Budapest 72-55 ( 13- 11, 20-13, 17-18, 23-13)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, városi sportcsarnok, 150 néző. Jv.: Jakab, Kulcsár, Gyuris.

ZTE: Mányoki (8/6), Fuisz (5), Varga Zs.(6), Czukor, Horváth Zs. (1). Csere: Fritz (11), Darida (18/3), Knezevics (21/3), Vágvölgyi (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.

MTK: Orsó (6), Vukov (3/3), Medgyessy (12/3), Cymmer (2), Bagi (2). Csere: Baksa (5), Reiner (9/3), Zsilinszky (2), Miháczi (2), Svitlica (10), Szabó V. Vezetőedző: Stevan Csupics.

Lendületesen kezdett a vendégcsapat, és két perces "kosárcsend" után 5-0-ra vezetett. A negyed közepétől kezdte megtalálni a ritmust a ZTE . Légiósuk, Knezevics pontjaival sikerült a felzárkózás. A második negyedben pályára lépett Darida Csilla, a ZTE új irányítója, aki amatőr szerződéssel játszik a csapatban. A játékos nem ismeretlen a zalai publikum előtt, a sérült Törököt hivatott pótolni. A rutinos játékos nagyszerűen lépett be a mérkőzésbe, pontjai mellett remekül összefogta a csapatot. A ZTE vezetésével jelentős előnyre tett szert. Nem hagyta magát a fővárosi csapat, a nagy szünet után felzárkózott, sőt ki is egyenlített (29. p.: 42-42). Egy ideig fej-fej mellett haladt a két együttes. A befejező játékrész közepén " robbantott" a hazai csapat, állva hagyta ellenfelét, és magabiztos győzelmet aratott.

A zalaiak sikeréhez nagyban hozzájárult az új szerzemény Darida és az ezúttal ponterősen játszó Knezevics is.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Fontos győzelmet arattunk. Darida Csilla fazont adott a csapat játékának, és végre sikerült átlépnünk saját árnyékunkat.