2024.07.04., csütörtök - UlrikZalaegerszeg időjárása

A hajrában hengereltek

2014. február 23. vasárnap, 08:36

ZTE NKK - Ceglédi EKK 74-56 (18-14, 22-19, 8 -14, 26-9)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, középszakasz. Zalaegerszeg, 250 néző. Jv.: Boros, Minár, Válé.

ZTE: Török (2), Fuisz (6), Varga (20), Czukor (7/3), Horváth Zs. (12) Csere: Mányoki (7/3), Darida, Ivanovics (13), Vágvölgyi(3), Fritz (4). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Cegléd: Orbán (6), Gorjanácz (3), Hadzovics (17), Vilipics (15), Kobolák (3). Csere: Szabó II. P. Jerkovics (12) Filipowicz. Vezetőedző: Áron Balázsné.

A lendületesen kezdtek a hazaiak, a 3. percben már 7-0-ra vezettek. Ekkor azonban érthetetlen módon megtorpantak, s a vendégek felzárkóztak (6. p.: 11-9) . Az egerszegi dobásokat többször sikeresen blokkolták. A negyed hajrájában beállt Ivanovics, a ZTE új légiósa és kosárral mutatkozott be. A folytatásban is fej-fej mellett haladt a két csapat. A hazaiak kosaraira rendre " válaszolt "a vendégcsapat.

A Cegléd a második negyedben rövid időre átvette a vezetést (19.: 29 -31). Térfélcsere után elképesztően gyenge harmadik negyedet produkált a hazai csapat, mindössze 8 pontot szerzett, és vendégek egy pontra felzárkóztak (30. p.: 48-47). Szerencsére jobban nem használták ki a ZTE botladozását. Az utolsó tíz percben egy darabig tartotta a lépést a Cegléd a hazai csapattal. A vendégek azonban fokozatosan elfáradtak ( 37. p.: 64-54). Az utolsó percekben már "csak egy" csapat volt a pályán. A ZTE végül is magabiztosan győzte le riválisát.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Örülök biztos sikerünknek, még ha győzelmünk csak a befejező negyedben vált biztossá.

Áron Balázsné, a Cegléd vezetőedzője: - Három negyeden át esélyünk volt a győzelemre, az utolsóban átrobogott rajtunk a ZTE.