Archivum
Fejlesztések a pszichiátrián és a szemészeten
A zalaegerszegi megyei kórház pózvai telephelyén nappali ellátást lehetővé tevő kórházi részleget hoznak létre a pszichiátriai osztályon. A beruházás 280 millió forintból valósul meg, a kivitelezői szerződést sajtótájékoztató keretében írta alá dr. Halász Gabriella főigazgató és Peresztegi Imre, a ZÁÉV vezérigazgatója. Az eseményen részt vett Vigh László országgyűlési képviselő.
.
Nappali kórház a pszichiátriai osztályon - Nyolcórás kezelést nyújtanak
Elhangzott: a pszichiátriai rehabilitáció fejlesztését, korszerűbb ellátási lehetőségek, megteremtését szolgálja a beruházás. A főigazgató hozzátette: az újszerű "nappali kórház" kialakítása olyan forma a pszichiátriai betegek számára, amelyre Magyarországon csak néhány helyen van példa. Az 50 fő ellátására alkalmas új intézmény, mint működési modell a közösségi rehabilitáció elvei szerint működik majd 8 órás ellátással és kórházi ágy elfoglalása nélkül, biztosít gyógykezelést. A páciensek naponta otthonról járnak be, így nem lesznek kiszakítva a megszokott otthoni környezetből. Ezzel a fejlesztéssel egy komplex rehabilitációs egység valósul meg a pszichiátrián.
Vigh László jelezte: a fejlesztési projektet, melynek keretében 176 milliót nyert el a zalaegerszegi kórház, a kormány kiegészítette 283 millió forintra. Az országgyűlési képviselő reményét fejezte ki, hogy a zalai egészségügyi intézmény a régió egyik legjobb kórháza lesz. Bízik abban, hogy a korszerűsítési munkálatokat a kivitelező határidőre, június 30-ig befejezi.
Peresztegi Imre elmondta: a munkálatok három épületet érintenek a pózvai telephelyen. A pszichiátria épületét, amely 1975-ben épült, és meglehetősen leromlott műszaki állapotban van, itt kicserélik a nyílászárókat, korszerűsítik az energetikai rendszert és a homlokzatszigetelést, továbbá a tetőzetet, illetve átépítik a belső tereket, és modernizálják a vizesblokkokat.
A projekt keretében megújul a szemészet épülete is. Renoválják a jelenlegi foglalkoztató épületét, illetve az üvegházat úgy építik át, hogy abban 200 négyzetméteres nappali terápiás foglalkozásokat lehessen tartani. A ZÁÉV vezérigazgatója hozzátette: négy hónapon belül végeznek a munkálatokkal.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Idén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatójánA HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz LetenyénVáros a tévésorozatok mentén - belvárosi séta ZalaegerszegenA képviselők elfogadták Zalaegerszeg 2025-ös költségvetésétNehezen szűrik ki a magyarok az álhíreket, a fiatalokra ez még inkább igaz -
rovatunk hírei
Keserédes győzelem a szezonzárónA bronz már megvanHajrában kicsikart győzelemElőnyben a fővárosiakTávolodóban az élvonalTovább élnek a feljutási reményekA győzelem bajnoki címet értJól hajráztak a hazaiakAz edzőváltás sem segítettVisszavágott a bajnok top 10
Elhunyt Zóka Gyula fotográfusHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanMár a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházMűtét vár Pap Lujzára, átveszik a szerepeitZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertHatvanéves a zalaegerszegi buszállomásMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonVersíró pályázat Németh Miklós grafikáiraÍgy éltünk a ’80-as években: új kiállításra készül a Göcseji Múzeum