2024.07.04., csütörtök - UlrikZalaegerszeg időjárása

Kovács Dominika Európa-bajnok

2015. április 28. kedd, 06:50

Kovács Dominika Hanna formagyakorlatban (kata) első helyen, míg a küzdelemben (kumite) második helyen végzett a lettországi Daguavpilsben megrendezett shotokan karate Európa-bajnokságon. Az Európa-bajnok 10 éves lányt Nagypáli is támogatja, tudtuk meg a településen tartott sajtótájékoztatón, melyen a május 23-án tartandó kolbászfesztivál programjait is ismertették.

kdominika 3

Simon Attila önkormányzati képviselő elmondta, fél évvel ezelőtt alapították meg a helyi sportegyesület, amely az Egerváron élő családot segítve támogatást nyújt Dominika versenyzéséhez. Nagypáli önkormányzata, ahogy a sportegyesület is fontosnak érzi a támogatás biztosítását, mert a heti-kétheti rendszerességű versenyek sokba kerülnek. A segítség azért is szükséges, mert a karate nem tartozik a támogatott sportágak közé. A Zalaegerszegi Shotokan Karate Egyesület sportolója 2010 decemberében kezdte meg a versenyzést országos és nemzetközi szinten. Eredményei önmagukért beszélnek, kizárólag dobogós helyezésekkel büszkélkedhet. Dominika támogatásával arra is fel szeretnénk hívni a figyelmet, hogy kistelepüléseken élő fiataloknak is van lehetőségük, hogy megmutassák tehetségüket a világnak.

Molnár Tamás edző, a Zalaegerszegi Shotokan Karate Egyesület szakmai vezetője elmondta, a lettországi Európa-bajnokságra 28 ország nevezett közel 700 versenyzővel. Magyarország összesített negyedik helyen végzett. Zalaegerszegről még két versenyző indult Dominika mellett, ők is éremmel tértek haza. Dömötörné Cziráki Andrea és Dömötör Dávid ezüsttel, míg Kovács Dominika Hanna arannyal és ezüsttel. Az előbbit formagyakorlatára, a 10-11 évesek között formagyakorlatban (kata) magasan verte a nagyon erős mezőnyt, és Európa-bajnok lett, míg küzdelemben (kumite) második helyen végzett.

kdominika 2

Az edző beszélt arról is, hogy 2010-ben kezdte el oktatni Dominikát Egerváron, aki már akkor kitűnt tehetségével. Az Európa-bajnokság mellett idén ez idáig még hét versenyen vett részt, melynek többségét megnyerte a Magyar Bajnoki címét két éve veretlenül őrző fiatal lány. A tavalyi lengyelországi világbajnokságon formagyakorlatban és küzdelemben egyaránt második helyen végzett.

Dominika érdeklődésünkre elmondta, kisebb versenyeken nem szokott izgulni, a lettországi Európa-bajnokságon azonban egy kicsit, amikor szembesültek azzal, hogy hány ország versenyzője szeretné megnyerni azt az aranyérmet, amiért ő is tatamira lép korosztályában egyedüli magyarként. Elmesélte azt is, hogy nagyon várta az utazást, mivel még soha nem ült repülőgépen. Oda-vissza az ablak mellé ülhetett. Nem félt, minden pillanatát nagyon élvezte a repülésnek.

Ehhez a sporthoz hatalmas kitartás és szorgalom szükséges, ennek eredményeképen Dominika 9 évesen 5 kyu övfokozatig jutott. Most már kék öves karatéka. Eddig összesen 48 aranyérmet, 16 ezüstérmet és 16 bronzérmet hozhatott haza a versenyekről.

kdominika 1

I. Goldfinger kolbászfesztivál Nagypáliban

A sajtótájékoztatón Goldfinger Dávid beszélt arról, hogy családi vállalkozásuk május 23-án kolbászfesztivált rendez Nagypáli ökoparkjában. Az I. Goldfinger Kolbászfesztiválon bemutatják a hagyományos disznóölést, emellett állatsimogató, kolbászkóstoló, sörivó verseny, kolbászevő verseny, ugrálóvár, kirakodó vásár is várja az érdeklődőket. Fellép a Jolly & Suzy, Kiss Mihály, a Mercy Együttes, Bódi Guszti és a Fekete Szemek, Szikora Robi és a Gidák (R-GO) valamint Nagy Feró (Beatrice). A zalaegerszegieket 11 órától Nagypáli saját buszával szállítják oda-vissza. A busz a városi sportcsarnoktól indul.