Három keszthelyi érmes a hosszú távú triatlon OB-n

2013. július 30. kedd, 07:31

Két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a keszthelyi versenyzők a hétvégén Nagyatádon megrendezett 24. ExtremeMan versenyen, mely egyben a hosszú távú triatlon sportág országos bajnoksága.

TothGabor dobogo

Vándor Nóra (második képen) első alkalommal teljesítette a távot, és 12 óra 43 perces ideje korosztályában a dobogó második helyére juttatta, a teljes női mezőnyben pedig az előkelő 7. helyen végzett. Zömbik László (harmadik képen) – aki már rutinos ironman, hiszen hetedszer ért célba Nagyatádon – szintén ezüstérmet vehetett át a férfi 50-55 éves kategóriában, ideje 12 óra 39 perc. Tóth Gábor (első képen) tavalyi kiváló eredményén is javítva, 10 óra 35 perces idejével a dobogó harmadik fokán állhatott a 45-50 év közötti korosztályban az országos bajnokság vasárnapi eredményhirdetésén.

VandorNora dobogo

Az ironman-távú verseny 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és 42 km futásból áll. 2013-ban az 567 egyéni indulóból 483 versenyző ért célba Nagyatádon.

Évről-évre egyre több keszthelyi sportoló kap kedvet a nem mindennapi megmérettetés teljesítésére, így most is újabb tagokkal bővült a keszthelyi vasemberek csapata: idén elsőként ért célba Nagyatádon Arany Máté és Vándor Nóra. Az újoncokon kívül eddigi legjobb eredményét érte el idén Juhász Péter, Dr. Oroszlán Zsolt, Dr. Kiss Lajos Sándor és Tóth Gábor is.

ZombikLaszlo dobogo

2013-as egyéni befutóeredmények:

név                                                                     eredmény      abszolút helyezés      célbaérkezések  Nagyatádon

Tóth Gábor (Keszthely)                                10:35:17             38. hely                     5x

Juhász Péter (Cserszegtomaj)                     11:38:35             78. hely                     8x

Arany Máté (Keszthely)                               12:18:10            131. hely                    1x

Zömbik László (Keszthely)                         12:39:13            168. hely                    7x

Vándor Nóra (Keszthely)                             12:43:12            178. hely                    1x

Dr. Kiss Lajos Sándor (Balatongyörök)  12:58:28            207. hely                    2x

Dr. Oroszlán Zsolt (Keszthely)                  13:17:41            231. hely                    3x

Türgyei Tamás (Keszthely)                        13:58:52            310. hely                    3x

Dr. Edvi Illés Csaba (Gyenesdiás)           15:19:38            425. hely                    2x

Váltóban 11:39:52-es idővel (szinte a tavalyi eredményükkel megegyezően) teljesítette a távot a Spinaek csapata, melyben Csótár Ágnes úszott, Dr. Budai Péterné kerékpározott, és Vitos Krisztina futotta a maratont.