2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Megalázó vereség

2012. március 04. vasárnap, 09:31

Pécsi VSK Pannonpower - Zalakerámia ZTE 103-66 (23-13, 25-15, 28-23, 27-15). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Pécs, 700 néző. Jv.: Győrffy, Balog, Söjtöry.

Pécs: Vaszojevics (18/6), Kovács P. (1), Doyne (24/3), Csirics (19/9), Tóth N. (7). Csere: Lepsényi (15), Csabai (8), Ignácz (5/3), Bíró (3/3), Halász (3), Deák. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

ZTE: Kelley (6), Gáspár (7/3), Whitworth (6/6), Hernandez (18/6), Tóth G. (2). Csere: Kertész (4), Kinter (14), Bödör (2), Baki (7/6), Vertetics. Vezetőedző: Kis Attila.

A mérkőzés elején még a ZTE vezetett 2-0-ra. A hazaiak azonban játszi könnyedséggel fordítottak (6. perc: 13-2). Kis Attila időt kért, mindhiába, az edzői tanácsok nem használtak. A vendégek továbbra is gyengélkedtek, pontatlan dobások, eladott labdák sora jellemezte játékukat. A 17. percben már 20 pont volt a különbség a két csapat között (43-23). A három légiós nagyon élt a hazai oldalon, a pécsiek 48 pontjából 40 szereztek az első két negyed során. Mintegy bizonyítva, hogy a magyar bajnokság a légiósok bajnoksága.

A nagyszünet után sem változott a játék képe. Macska-egér harc folyt a pályán. A 31. perben már 30 ponttal vezettek a pécsiek (80-50) A hazaiaknál a cserék is jeleskedtek a pontszerzésben. A meccs kérdése még az volt háromszámjegyű vereséget szenved–e a ZTE? A pécsi publikum nagy örömére meglett a több mint 100 pont. A zalai csapat ott folytatta, ahol a Nyíregyháza ellen abbahagyta. Ezúttal is elképesztően gyengén játszott, és bizony ezzel a teljesítménnyel nagyon nehéz lesz sikeresen megvívni az osztályozót. Reménykedjünk, hogy a csapat rövidesen visszatalál a helyes útra.

Kis Attila, a ZTE vezetőedzője: - Brutálisan gyengén játszottunk. Úgy nézett ki, mintha egész héten fociztunk vagy röplabdáztunk volna. Huszonegy labdát adtunk el, ilyen dekoncentrált játékkal nem lehet nyerni

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - Gyengén játszottunk, csődöt mondtunk. A húsz vereség hatására nagyon elszállt az önbizalmunk.

Tóth Gergely, a ZTE játékosa: - A játék minden elemében jobb volt a hazai csapat. Nagyon gyengén teljesítettünk, aminek súlyos vereség lett a vége.