Kosárlabda

Klasszissal voltak jobbak a vendégek

2023. február 07. kedd, 11:07

ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 42-129 (13-40, 9-28, 10-28, 10-33)

NB I-es női kosárlabda mérkőzés. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Söjtöri, Boros, Tóth K..

ZTE: Dzombeta (9/3), Mányoky (5/3), Szabó P. (8), Horváth F. I. (3), Tuschscherer (5). Csere: Chromej (1), Horváth P. (4), Dömötör (2), Kulcsár (1), Úr (4). Vezetőedző: Ambrus Péter.

Szekszárd: Studer A. (4), Miklós (18/6), Bálint (10), Szabó F. (14/6), McCaill (8). Csere: Gereben (21/9), Holcz (11/3), Zele (20), Theodorán (13/9), Skorics (2), Krnjics (8). Vezetőedző: Zjelko Djokics.

A mérkőzés toronymagas esélyese a vendégcsapat volt. Meglepetésre a hazaiak kezdtek jobban az első perc végén 5-1-re vezettek. Ezt követően azonban a vendégcsapat gyorsan fordított (3. p.: 5-10), majd ettől kezdve tempósan növelte előnyét. A Szekszárd bekeményített védekezésben és játszi könnyedséggel húzott el. Igazi-macska egér csata folyt a pályán. A zalaiak csak elvétve találtak a gyűrűbe.

A második negyed közepére kialakult a 40 pontos különbség a két csapat között (15. p.: 17-57). A mérkőzés edzőmérkőzés jellegét öltötte. Szünet után is folytatódott a szekszárdi henger, a negyed közepén már több mint 50 ponttal vezettek a vendégek (25. p.: 28-80). Ahol már szinte a cseresor játszott, de így is könnyedén növelték előnyüket. A negyed vége felé 60 pontra hízott a Szekszárd előnye. (28. p.: 30-90).

A befejező negyed egyetlen kérdése volt, mikor szerzi meg a 100. pontját? Bálint a negyedik játékrész elején gyorsan megdobta.

A ZTE mindössze pár percig volt méltó ellenfele a jóval erősebb vendégcsapatnak, amely utána kiütötte ellenfelét.

Edzői nyilatkozatok:

Ambrus Péter.a ZTE vezepőedzője: - A részfeladatok megoldása volt a fő cél. A kevesebbet szerepelt játékosok kaptak több lehetőséget, akik éltek vele. A rutinos játékosoktól többet várok támadásban, védekezésben egyaránt.

Zjelko Djokics, a Szekszárd vezetőedzője: - Nagyon jól védekeztünk, támadtunk. A mérkőzés elején nagy önbizalommal játszottunk. A csapat végig komolyan vette a mérkőzést, megtisztelve ezzel az ellenfelet.