Kosárlabda

A riválistól is kikaptak

2023. február 07. kedd, 11:07

PINKK Pécsi 424 - ZTE NKK 76-56 (21-19, 15-14, 25-15, 15-8)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Kozármisleny, 100 néző. Jv.: Cziffra, Fodor, Kovács N.

PINKK: Szűcs (12/6), Vopahl (4), Demeter (14), Vári (24/3), Saruoskatie (12). Csere: Horváth Z., Zubac (10), Tenyer, Jahni, Kovács K. Vezetőedző: Vanja Milijnovic.

ZTE: Dzombetta (15/9), Mányoki (11/6), Úr (11/9), Szabó P. (7), Tuschscherer (4). Csere: Chromej (6), Kulcsár (2), Dömötör Horváth F. I., Horváth F. II.. Vezetőedző: Ambrus Péter

A két nyeretlen csapat találkozóján az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két csapat. A ZTE is vezetett (5. p.: 9-10). A negyed második öt percében a hazaiak dobtak valamivel jobban, és átvették a veztést. Mindkét csapat rendkívül idegesen játszott, ami a dobószázalékban mutatkozott meg.

A második negyed első felében meglépett a hazai csapat (14. p.: 30-23). Egy időkérés után rendezte a sorokat Ambrus Péter, felzárkózott a ZTE, sőt fordított is (16. p: 30-31). A negyed hajrája azonban a hazaiaknak sikerül jobban. A második félidő elején erősen kezdett a PINKK (24. p.: 48-39). A zalaiak főleg támadásban estek vissza nagyon. A vendégek továbbra sem bírtak Várival.

A záró tíz percben több mint öt percig nem talált a gyűrűbe a ZTE. Igaz, a hazaiak sem nagyon jeleskedtek, de előnyük már tetemes volt. A negyed végére tovább nőtt a különbség a két csapat között és biztosan nyertek a hazaiak.

Két nyeretlen csapat találkozóján két negyeden át jól teljesített a ZTE. Utána főleg támadásban esett szét játékuk. Sok labdát is eladtak, így vereség lett a vége.

Edzői értékelés:

Ambrus Péter: - Két negyeden át jól teljesítettünk. A második félidőre sajnos elfáradtunk. Főleg támadó játékunk esett vissza, sok tiszta helyzetben hibáztunk. A védekezésünk nagyjából rendben volt. Küzdeni tudásáért dicsére illeti a csapatot.