Kosárlabda

A 3. nagy különbségű vereség

2023. február 07. kedd, 11:08

Ludovika FCSM Csata – ZTE NKK 99-47 (27-8, 22-19, 21-8, 29-12)

NB I-es női A-csoportos kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 100 néző. Jv.: Frányó, Csabai-Kaskötő. Horváth Cs.

Csata: Böröndy V. (14/3), Lelik (16/6), Mányoki R. (11/3), Hegedüs (9/3), Zempare (15). Csere: Farkas (6), Horváth B. (7/3), Gyöngyösi (8), Angyal (8), Toman (5/3). Vezetőedző: Tursics Krisztián.

ZTE:Dzombeta (15/6), MÁnyoki J. (6), Horváth F I., Szabó P. (8), Tuchscherer(6). Csere: Horváth F. II. (2), Kulcsár (7/3)Dömötör (2), Chromej (1), Úr. Vezetőedző: Ambrus Péter.

Kosárváltásokkal indult a mérkőzés, aztán a jobb erőkből álló hazaiak biztosan húztak el. (5. p.: 13-2). A zalai csapat rendkívül gyengén dobott, míg a hazaiak támadásai rendre kosárral fejeződtek be. Gyorsan 20 pont közelébe ért a Csata előnye. A ZTE 25 százalékkel találtak a kosárba az első negyedben.

A második tíz perc első felében tovább robogott a fővárosi csapat és kis híján 30 pont lett a különbség a két együttes között (16. p.: 42-14). Ezután javulni kezdett a ZTE dobáspontossága, ami annyit jelentett, hogy húsz pont környékére csökkent a hátránya.

A nagyszünet után ismét beleerősített a Csata, gyorsan meglett a 30 pontos különbség a két csapat között (24. p.: 60-30). A zalaiak támadó játéka ismét visszaesett, öt perc alatt mindössze 3 pontot szereztek. Nem csoda, hogy a fővárosiak előny 30 pont fölé nőtt (28. p. (65-32). A záró negyedben is elvétve talált a gyűrűbe a vendégcsapat. A hazaiak előtt egy cél lebegett megszerezni a 100. pontot, aminem sikerült nekik, de az 52 pontos győzelem minden bizonnyal kárpótolja őket.

A ZTE mindössze a második negyedben volt méltó ellenfele a Csatának. A másik három negyedben macska-egér párharc folyt a pályán.

Ambrus Péter, a ZTE vezetőedzője: - A mérkőzés előtt is tudtuk, hogy a Csata nagyobb játékerőt képvisel nálunk. A védekezést, a mérkőzés egyes szakaszaiban megoldottuk, de támadásban gyengén teljesítettünk. Nekünk nem itt kell nyerni, hanem a hétégére kell figyelnünk a PINKK Pécsi 424 elleni találkozón lehet esélyünk.