2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Magabiztos győzelem az alsóházi rangadón

2016. január 31. vasárnap, 11:09

ELTE BEAC Újbuda - ZTE NKK 54-81 (16-28, 10-9, 13-24, 15-20)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 100 néző. Jv.: Surányi, Jurák, Kovács N.

BEAC: Pusztai S. (6), Pusztai P. (14), Pál (2), Horváth (13), Barnai (2). Csere: Gocsmann (9/3), Király (2), Bagi (2), Reiner (4), György, Zana . Vezetőedző: Balogh Judit.

ZTE: Nagy D. (8), Szélesy (5/3), Licskai (22/9), Böröndy (12/6), Horváth Zs. (9/3). Csere: Orsó (13/9), Velkey (9/3), Kovács G. (3/3), Jurkó, Dömötör. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Az alsóházi rangadón Licskai két hárompontosával gyorsan meglépett a ZTE. (3. p.: 2-6 ). A negyed közepén a házigazdák felzárkóztak, de a hajrában ismét elhúztak a vendégek. (1o. p.: 16-28).

A második tíz percben támadásban elvesztette a fonalat a zalai együttes, hat percig nem dobott pontot. A "kosárcsendet" Szélesy büntetőkkel törte meg. A negyed hajrájában ismét Licskai jeleskedett, 3 pontosával megnyugtatóvá vált a ZTE előnye. (20. p. : 26-37). Fordulás után tovább robogtak a zalaiak. A vendégek jól védekeztek, és támadásban is feljavultak. (30. p.: 39-61). A befejező tíz percben is egyértelműen a ZTE irányított. Gáll Tamás a fiataloknak is játéklehetőséget biztosított, de a különbség nem csökkent a két csapat között.

A ZTE magabiztosan nyerte az alsóházi rangadót, s szinte biztosra vehető, hogy a rájátszást az első nyolcban folytatja.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A mór megtette kötelességét...Minden tekintetben riválisunk fölé kerekedtünk, győzelmünk egy pillanatig nem forgott veszélyben.