2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Elég volt negyedórányi jó játék

2016. március 06. vasárnap, 11:30

Zalakerámia ZTE KK - Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 86-69 (31-14, 17-19, 21-19, 17-17).

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2000 néző. Jv.: Cziffra, Jakab, Makovsky.

ZTE: Kinney (8/6),3, Govens (21/6), Mohácsi (9/3), Kerpel Frónius (15/3), Pantelics (7). Csere: Balmazovics (14/12), Fekete (3/3), Czinger (7), Velkey (2). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kecskemét: Harris (15/9), Pongó Má. (7/3), Pongó Ma. (7), Deraszimovics (7/3), Ivosev (17/3). Csere: Keller I. (3/3), Hegedüs (7), Jakab (6/3). Vezetőedző: Borisz Maljkovics.

Mindét csapatból sérülés miatt hiányzott egy-egy alapember, Gáspár a ZTE-ből, a vendégektől Karahodzsics. Villámrajtot vett a ZTE (4. p.: 10-3). Továbbra is a hazaiak akarata érvényesült, a hetedik percben már tíz ponttal vezettek (17-7). Ültek a dobások, jól védekeztek. Nem véletlenül jelentős előnyre tettek szert az első negyedben. A második tíz perc elején is remekelt a ZTE, gyorsan kialakult a 20 pontos különbség ( 14. p.: 37-17). Ahogy azonban megbontotta kezdő együttesét Bencze Tamás, rögtön zárkózott a Kecskemét. (16. p.: 37-24). Ekkor a kosárváltásokból a vendégek kerültek ki jobban, hármasaik is többször célba értek.

A nagyszünet után két percig nem dobott pontot a zalai együttes, a vendégek azonban nem éltek a felkínált lehetőséggel. Újból pályára lépett a kezdő ötös, és nőtt a különbség a két együttes között. (28. p: 65-45). A záró negyed elején ismét beleerősítettek a vendégek, Harris pontjaival felzárkóztak (33. p. :72-62). Szigorított védekezésén a ZTE, a vendégek több mint két percig nem szereztek kosarat. Eldőlt a mérkőzés sorsa.

A közécsapatnak számító vendégek ellen hazai pályán az első 10 percben eldöntötte a találkozót a ZTE. A folytatásban hullámzó játékkal megőrizte előnyét, megérdemelt győzelme nem forgott veszélyben.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a csapatomnak. A harmadik negyedig jól játszottunk, ekkor a fáradtság jelei mutatkoztak nálunk, amit jól használtak ki a vendégek. A mérkőzés összképe alapján teljesen megérdemelt a győzelmünk.

Borisz Maljkovics, a Kecskemét vezetőedzője: - Gratulálok a ZTE-nek, megmutatták ma is, miért tartanak itt. Mi három negyeden át partiban voltunk, de az elsőt nagyon elszúrtuk.

Velkey János, ZTE játékosa: - Szívós ellenfél volt a Kecskemét, nem hagyta magát lerázni. Az első 10 percben megalapoztuk biztos győzelmünket.