2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Biztos hazai siker

2012. január 29. vasárnap, 11:17

Fortress-Lami Véd Körmend - Zalakerámia ZTE 78-65 (33-14, 14-15, 16-17, 15-19). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Körmend, 2500 néző. Jv.: Papp, Bognár, Söjtöry.

img 9524_a

Körmend: Ruják (5/3), Bell (24/6), Townes (13) Ferencz (10/6), Powell (11/3). Csere: Cseh (3/3), Mladenovics (1), Sonyák (6/3) Fodor (5/3), Dávid, Sömenek. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

ZTE: Perine (11/3) Gáspár (5/3), Whitworth (10/6) Tóth (21/3), Kinter (11). Csere: Kertész (3/3), Bödör (2), Baki (2), Kerkai. Vezetőedző: Kis Atilla.

A mérkőzés elején először és utoljára a ZTE vezetett. Az első percekben kevés kosár esett, aztán belendültek a vasiak, főleg Bell szerezte pontjaikat. (6.p.: 22-8). A ZTE nem találta a Körmend támadójátékának ellenszerét, a negyed végére kis híján 20 pont volt a különbség a két csapat között.

img 9525_a

A második negyedben visszavett a tempóból a Körmend, a ZTE élt a lehetőséggel, csökkentette hátrányát. A hazaiak azonban ügyeltek arra, hogy a ZTE ne nagyon reménykedjen. Az egerszegiek jó iparos módjára becsülettel küzdöttek, a hazaiak viszont kézben tartották a mérkőzés irányítását, és esélyeshez méltóan biztos győzelmet arattak.

Kis Attila, a ZTE vezetőedzője:- A hazaiak kívülről jól dobtak, és az első negyedben eldöntötték a mérkőzés sorsát. Az azt követő 3 negyedben helytálltunk.

img 9526_a 1

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - A Körmend jól kezdte a mérkőzést, és az elején eldöntötte a találkozó kimenetelét. Utána viszont tisztességgel helytálltunk.

Baki Gergely, a ZTE játékosa: - A hazaiak végig kézben tartották a mérkőzés irányítását. Az első negyed után jelentős előnyre tettek szert, amiből jól gazdálkodtak a mérkőzés végéig. Győzelmük megérdemelt.