2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Az utolsó negyed döntött

2015. november 09. hétfő, 07:24

ZTE NKK - UNIQA Sopron 62 -87 (17-21, 16-22, 21-20, 8-24)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 300 néző. Jv.: Győrffy, Balog, Goda.

ZTE: Nagy D. (11/6), Szélesy (7), Orsó (4), Böröndy (13), Horváth Zs. (2). Csere: Licskai (7), Velkey (5/3), Szalay (12), Jurkó (1). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Sopron: Fegyverneki (16/3), Simon (4), Weninger (1), Crvendakic (6), Krnjic (20) Csere: Zsovár (13/9), Halvarsson (10), Dubei (4), Ciglar (8/6), Határ (5). Vezetőedző: Sterbenz Tamás.

A bajnok soproniak ellen jól kezdett a ZTE, a harmadik percben még vezetett (6-4). A kosarak mellett a személyi hibák is gyűltek a hazai játékosok neve mellett, a negyed közepétől minden fault után már dobhatott a Sopron.. A 6. percben egyenlítettek a vendégek (10-10). Ezután fokozatosan kezdett kidomborodni a vendégek nagyobb tudása és fizikai fölénye, annak ellenére, hogy a ZTE bátran játszott, és önmagához képest jól dobott. A harmadik negyed elején három perc alatt 3 pontig jutottak a házigazdák, a vendégek megléptek (23. p.: 36-52.). A ZTE nem adta fel, öt perc alatt visszajött a mérkőzésbe (30. p. 54-63). A befejező negyedben a Sopron szigorított védekezésén. A zalaiak támadásban teljesen elbizonytalanodtak, a vendégek játszi könnyedséggel húztak el, és hozták a papírformát.

A zalaiak az első három negyedben becsülettel helytálltak. A negyedik negyedre elfáradtak, és végül biztosan született meg a soproniak győzelme.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Saját butaságainkból élt a vendégcsapat. Próbálok pozitívumokat találni játékunkban, de nehéz.

Sterbenz László, a Sopron vezetőedzője: - Szívós ellenfelet időnként jó támadó játékkal sikerült megfelelő távolságban tartani.. A végére meggyőző lett a különbség a két csapat között.