2024.07.22., hétfő - MagdolnaZalaegerszeg időjárása

Vezető hírek

A pótfelvételire is gazdag választékkal készül a MATE Georgikon Campus

2024. július 18. csütörtök, 15:43
Szerző: Sámel József
A MATE Georgikon Campusnak a pótfelvételi tekintetében is gazdag lesz a kínálata. A pontos lista július végén derül ki, s kétség nem férhet hozzá, hogy az érdeklődők megtalálják majd a számukra megfelelő képzést. Dr. Szabó Péter, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem keszthelyi Georgikon Campusának főigazgató-helyettese hangsúlyozta: jelenleg zajlik az általános felvételi eljárás, a ponthatárokat július 24-én állapítják meg.

Képzések az agráriumtól a turizmusig

A ponthúzást követően hirdetik majd ki, hogy mikor kezdődik a pótfelvételi időszak. Július végére kiderül, hogy az intézmények milyen képzésekre tudnak pótfelvételit meghirdetni. 

- A pontos listát még nem látjuk, a terveink azonban természetesen megvannak – tette hozzá. – Szinte biztos, hogy a pótfelvételi szakok sorában megjelenik az osztatlan agrármérnöki szak, ami jelenleg a legjobban prosperáló képzésünk. Azt szoktam mondani, hogy a népszerűségéből fakadóan egyfajta zászlóshajó szakról van szó. A másik, ehhez kapcsolódó képzésünk a mezőgazdasági mérnök BSc képzés, ami szintén nagy létszámmal van jelen a Georgikon Campuson, nappali és levelező tagozaton egyaránt. Várhatóan ezt is meghirdetjük. Az állattenyésztő agrármérnök BSc nappalis képzés is ebbe a sorba illik bele. Akik sertés, baromfi, szarvasmarha tenyésztéssel, vagy éppen lovakkal kívánnak foglalkozni, azok a terveink szerint választhatják majd ezt a szakot. Várhatóan a kertészmérnök BSc képzés is szerepel majd a pótfelvételi kínálatában. Szerintem ez a területünk országosan a legkiválóbb infrastruktúrával rendelkezik. Gyakorlatilag az épületekből kilépve elérhetők a bemutató kertek, de a gyümölcsösök és a szőlők is sétatávolságon belül vannak.

A MATE Georgikon Campuson nemrég újra meghirdették a turizmus-vendéglátás szakot, várhatóan ez is a választék része lesz a pótfelvételi eljárásban, nappali és levelező tagozaton egyaránt. Ez a szakterület pedig a tervek szerint bővül.

- Szeptembertől - az országban egyedülállóként – létrehozzuk az agroturizmus tanszéket. A cél egyértelmű, a mezőgazdaságot szeretnénk összekapcsolni, összehangolni a turizmussal. Keszthelyen, a Balaton fővárosában a hallgatók a specializácó keretein belül minden téren széleskörű elméleti és gyakorlati képzést kaphatnak. Erre a területre a jövőben nagy hangsúlyt szeretnénk fektetni. Tervezzük, hogy az agroturizmus szakirányú továbbképzést is meghirdetjük a jövő évben. Mindezek mellett várhatóan a gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök BSc nappali tagozatos szak is megjelenik majd a pótfelvételis kínálatban. Úgy gondolom, hogy ez egy nagyon „piacos” képzés. Az agrárképzési területhez tartozik, ugyanakkor a hallgatók nagyon erős társadalom-, valamint gazdaságtudományi képzést kapnak. Ez a szak nagyon hasznos lehet azok számára, akik még nem döntötték el pontosan, hogy mivel szeretnének foglalkozni. A képzésnek köszönhetően több lehetőség is áll előttük. Említhetem az agráriumot, a vidékfejlesztés területét, de lehetnek projektmenedzserek, gazdasági szakemberek is.

Dr. Szabó Péter elmondta: a mesterképzések között várhatóan a növényorvos, valamint kertészmérnök szak szerepel majd a pótfelvételi listában. A felsőoktatási szakképzések keretében pedig előreláthatóan a szőlész-borász, illetve a gyógy- és fűszernövény képzésre lehet majd jelentkezni.

MATE Georgikon  Campuson szakirányú továbbképzések is indulnak.

- Hivatásos lótenyésztő szakember, hivatásos lótenyésztő szakmérnök, növényvédelmi szakmérnök, precíziós mezőgazdasági szakmérnök, precíziós mezőgazdasági szaktanácsadó, talajtani szakmérnöki, valamint talajvédelmi szakelőadói szakirányú továbbképzésekre várjuk az érdeklődőket. Ezekre legkésőbb 2024. augusztus 15-ig lehet benyújtani a jelentkezéseket – tájékoztatott dr. Szabó Péter.

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK