Vezető hírek
Horváth Lászlót díjazták a csoportos tárlaton
A képzőművészeti élet keresztmetszete
A képzőművészeti kiállítássorozat nem előzmények nélkül való. A kilencvenes években Zalai Tárlat néven indult el a kezdeményezés. Akkor még ötévente mutatták be a megyében élő és alkotó művészek munkáit.
HorváthLászló szobrászművészt díjazták
A pénteki kiállításmegnyitón Balaicz Zoltán polgármester elöljáróban elmondta: örömteli, hogy az elmúlt években megújulhatott az egykori zsinagóga épülete. Néhány hete 10 millió forint értékben új világítórendszert és paravánokat kapott a galéria (ezek a mostani tárlaton kerültek első alkalommal „bevetésre”). Hamarosan pedig a hangversenyterem előtti tér is megszépül; a tervek szerint visszaállítják az egykori zsinagóga körüli kovácsoltvas-kerítés egy részletét.
Ami a Zalaegerszegi Szalont illeti: a képzőművészeti seregszemlére ezentúl háromévente kerül majd sor. A cél azonban továbbra is az, hogy bemutassák a közönségnek az idősebb és fiatalabb művész-generációk munkásságát. Annál is inkább, mert a fiatal alkotók mindig új impulzusokat hoznak közénk – fogalmazott a polgármester.
Varga Bálint aktot ábrázoló grafikája
A tárlatot Hegyeshalmi László festőművész nyitotta meg. Mint mondta, a város képzőművészeti életének keresztmetszete ez a kollektív kiállítás. Mind technikailag, mind stílusában egy nagyon sokszínű válogatást láthatunk. Egy olyan ünnep ez, ami arra is hivatott, hogy orientálja a nézőt és felkeltse az érdeklődést. Az itt élő művészek szabadon dönthetnek róla, adnak-e be munkát a Szalonra, vagy sem. A zsűrizés során néhány művet visszautasítottak, de nem azért mert minőségileg nem voltak megfelelőek, hanem hogy az eltervezett, kialakított összkép erősebb legyen – szerinte ez sikerült.
Hozzátette: a tárlatnak van egy jól meghatározható figurális, és egy absztrakt, minimalista vonala, ami a rendezésen is látszik. Úgy érzi, hogy ha egy kiállítás jól rendezett, az már önmagában egy műalkotás. A figurális alkotók közül többek között kiemelte Németh János, Farkas Ferenc alkotásait, a fiatalok közül pedig Novák Kata festményét. A nonfiguratív „szekcióból” Budaházi Tibor misztikus festményeit, Karner László lírai absztrakcióit, Pál Katja minimalista képeit.
Jobbról Szentgróti Dávid festőművész alkotásainak részletei
Az idei Szalon-díjat (150 ezer forintos jutalom) Horváth László szobrászművész kapta, aki ezúttal kisméretű, ékszerfinomságú, geometrikus és tükröződő kompozícióival nyerte el a zsűri tetszését. Mint elhangzott: talán megérett az idő arra, hogy a szobrászművész köztérre is készítsen ehhez hasonló alkotást, vagy alkotásokat.
A Zalaegerszegi Szalon október 8-ig várja a látogatókat.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
A Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a Momentum -
rovatunk hírei
JASON BOURNETINI NINDZSA TEKNŐCÖK: ELŐ AZ ÁRNYÉKBÓLA vadász és a jégkirálynőWARCRAFT: A KEZDETEKROSSZ SZOMSZÉDSÁG 2KUBO ÉS A VARÁSZHÚROKA FŐNÖKSPONGYABOB: KI A VÍZBŐL!TED 2POFÁZUNK ÉS VÉGÜNK MIAMIBAN top 10
Nagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseitTehetség és munka címmel nyílt kiállítása a művészeti gimnazistáknakBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger Balázs