Vezető hírek
Bellus Attila lélekképei a színház galériájában
A színművész eredetileg festőművésznek készült
Itt most nem egy újabb előadásról és a hozzá köthető szerepről van szó; a színművészt tényleg festőművészként ismerheti meg a közönség. Az ünnepélyes megnyitón kiderült, Bellus Attila eredetileg (sőt egész életében) festőművész szeretett volna lenni. El is kezdte ezzel kapcsolatos tanulmányait, hiszen a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskolában érettségizett, kitanulva a díszítő festő szakmát. Csakhogy a festészet mellett a színészettel is foglalkozni kezdett, és végül mégis inkább színművész lett.
Ahogy Balaicz Zoltán polgármester (a kiállítás támogatója) a megnyitón fogalmazott: nyertünk egy fantasztikus színművészt, ám veszítettünk egy festőművészt. Sokáig ugyanis háttérbe szorult életében a képzőművészet, ám fokozatosan újra felfedezte azt. Most elmondhatja magáról, hogy színész és festő is egyszerre (bár utóbbiból nincs felsőfokú végzettsége).
A kiállítás címe Paul Gauguin azonos című festménye alapján született. A mester képe ugyanis korábban olyan hatással volt Bellus Attilára, hogy ő is megfestette ezzel a címmel a saját verzióját. Majd mivel nem tetszett neki, lefestette feketére, 43 évvel később azonban újra megalkotta a művet. Ez látható a kiállítás promóciós anyagán és a galéria fő helyén is. Bellus Attilát festőként több kérdés foglalkoztatja, a természet szépségén túl a lét kérdései, hogy hol a helyünk a világban, miképp viszonyulunk másokhoz.
Az alkotót köszöntötte Besenczi Árpád színházigazgató, aki elmondta: mindig jó érzés, ha a színházban pereg a kulturális élet és az előadások mellett kiállítások is nyílnak. Az pedig külön öröm, ha társulat egyik tagja mutatja be alkotásait.
Verebes Rita és Bellus Attila
A tárlatot Bellus Attila gyermekkori barátja, Verebes Dóra festő restaurátor nyitotta meg. Mint fogalmazott: Bellus Attila emberközpontú lélekképeit látjuk. Az alkotónak mindig volt mit festenie és a technikai tudása is megvan ahhoz, hogy festőművész legyen. Tulajdonképpen a színészetet a festészet mellé választotta – hangzott el.
Az esten Takáts Eszter dalszerző, énekes közreműködött. A kiállítás január 11-ig látogatható.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Győzelemmel folytatta az alapszakaszt a ZTE KK Megszakadt a ZTE FC veretlenségi sorozata A hitel nem ajándékMegerősítik a partfalat GévahegyenBalaicz Zoltánt választották a Területfejlesztési Bizottság elnökénekKoszorúzás Majoros Kornél pilóta szülőházánálFalumúzeum kialakítását tervezik Leharapta felesége ujját, majd otthagytaKinyitott a Dísz téri adventi vásárBruchner Regina összetettben első helyen végzett -
rovatunk hírei
Iskolatörténeti kiállítás az AdybanMegnyílt az Egerszegi Advent, felkapcsolták a fényeketFragments a Gönczi GalériábanMegújult a Keresztury HázKARNER 70Pálosok - rendtörténeti kiállításAttila örökösei: a hunoktól az Árpád-házigVadpörkölt és Borfesztivál-Jótékonysági főzésFelavatták Szabolcs Péter Diana című szobrátGébArt: Lehota M. János válogatása top 10
Utóvéd: szocreál a festészetben és az építészetbenKihirdették a 2024. évi Pannon Tükör-díjasokatCanterina adventi koncert a hangversenyterembenMegjelent Mikó-Baráth György első novellásköteteMegerősítik a partfalat GévahegyenBellus Attila lélekképei a színház galériájábanÚjabb tíz éves megállapodás Zalaegerszeg és a ZTE FC között Második helyezést ért el a PE ZEK csapata BudapestenGrecsó Krisztián volt a Deák-könyvtár vendégeA hitel nem ajándék