Vezető hírek
Emléktábla és helyes utcanév
Tüttőssy László, nem pedig Ferenc
Mint az az ünnepélyes avatáson kiderült: a Kosztolányi utcával párhuzamos utcát eleinte Telek utcának hívták, majd 1903-ban nevezték át Tüttőssy utcára. A Petőfi- és a Berzsenyi utcákat kötötte össze.
Tévesen hívták Ferencnek a Tüttőssy utcát
Dr. Kulcsár Bálint levéltáros avatóbeszédében többek között felidézte, hogy ekkor ugyan keresztnevet nem tettek a vezetéknév után, de a helyiek számára egyértelmű volt, hogy Tüttőssy Lászlóról, az adakozó táblabíróról van szó; a családnak ugyanis itt volt a kúriája, László itt töltötte a gyermekkorát. Ezt erősíti, hogy van olyan korabeli újsághirdetés, ahol a teljes névvel jelenik meg az utca. Az 1960-as években viszont egy elírás történhetett valamelyik hivatalban, mert azt követően Tüttőssy Ferenc néven hivatkoztak az utcára. Ferenc személyére viszont nem sikerült fényt deríteni.
Festmény alapján készült a dombormű
Tüttőssy László nagyobb összegű adományaival sokat tett a város fejlődéséért. Végrendeletében 12 ezer forintot adott az ispita (a kórház jogelődje) számára, hogy egy olyan alapot képezzen az összeg, mely lehetővé teszi egy káplán foglakoztatását, aki a betegekre is figyel, és oktatási feladatokat is ellát.
Dr. Kulcsár Bálint
Az emléktábla-avatáson Káldi Dávid, a belvárosi körzet önkormányzati képviselője elmondta: a múlt értékeire alapozva lehet csak jövőt építeni. A város számára kiemelten fontos, hogy egy-egy emléktáblával fejet hajtsanak olyan személyek előtt, akik sokat tettek a város fejlődéséért. Ezt szolgálja többek között a Zalaegerszeg Kultúrájáért Közalapítvány emléktábla-sorozata, de az önkormányzat is rendszeresen támogat hasonló kezdeményezéseket.
Káldi Dávid, dr. Szigethy István, Szabolcs Péter, Balaicz Zoltán és dr. Kulcsár Bálint
A mostani dombormű elkészítésének ötlete Zalaegerszeg egykori országgyűlési képviselőjétől, Szigethy István ügyvédtől ered, aki egy egész „ötletlistával” kereste meg a polgármestert. Mint mondta, örül, hogy a kezdeményezéseiből négy már megvalósult.
Tüttőssy László domborművét Szabolcs Péter készítette el egy korabeli festmény alapján, mely eddig az egyetlen ismert ábrázolás a táblabíróról.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltása -
rovatunk hírei
Horváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és Drabik top 10
Nagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseitBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger BalázsÖsszefogás a barlahidai barokk orgona megmentéséért