Vezető hírek
Emléktábla és helyes utcanév
Tüttőssy László, nem pedig Ferenc
Mint az az ünnepélyes avatáson kiderült: a Kosztolányi utcával párhuzamos utcát eleinte Telek utcának hívták, majd 1903-ban nevezték át Tüttőssy utcára. A Petőfi- és a Berzsenyi utcákat kötötte össze.
Tévesen hívták Ferencnek a Tüttőssy utcát
Dr. Kulcsár Bálint levéltáros avatóbeszédében többek között felidézte, hogy ekkor ugyan keresztnevet nem tettek a vezetéknév után, de a helyiek számára egyértelmű volt, hogy Tüttőssy Lászlóról, az adakozó táblabíróról van szó; a családnak ugyanis itt volt a kúriája, László itt töltötte a gyermekkorát. Ezt erősíti, hogy van olyan korabeli újsághirdetés, ahol a teljes névvel jelenik meg az utca. Az 1960-as években viszont egy elírás történhetett valamelyik hivatalban, mert azt követően Tüttőssy Ferenc néven hivatkoztak az utcára. Ferenc személyére viszont nem sikerült fényt deríteni.
Festmény alapján készült a dombormű
Tüttőssy László nagyobb összegű adományaival sokat tett a város fejlődéséért. Végrendeletében 12 ezer forintot adott az ispita (a kórház jogelődje) számára, hogy egy olyan alapot képezzen az összeg, mely lehetővé teszi egy káplán foglakoztatását, aki a betegekre is figyel, és oktatási feladatokat is ellát.
Dr. Kulcsár Bálint
Az emléktábla-avatáson Káldi Dávid, a belvárosi körzet önkormányzati képviselője elmondta: a múlt értékeire alapozva lehet csak jövőt építeni. A város számára kiemelten fontos, hogy egy-egy emléktáblával fejet hajtsanak olyan személyek előtt, akik sokat tettek a város fejlődéséért. Ezt szolgálja többek között a Zalaegerszeg Kultúrájáért Közalapítvány emléktábla-sorozata, de az önkormányzat is rendszeresen támogat hasonló kezdeményezéseket.
Káldi Dávid, dr. Szigethy István, Szabolcs Péter, Balaicz Zoltán és dr. Kulcsár Bálint
A mostani dombormű elkészítésének ötlete Zalaegerszeg egykori országgyűlési képviselőjétől, Szigethy István ügyvédtől ered, aki egy egész „ötletlistával” kereste meg a polgármestert. Mint mondta, örül, hogy a kezdeményezéseiből négy már megvalósult.
Tüttőssy László domborművét Szabolcs Péter készítette el egy korabeli festmény alapján, mely eddig az egyetlen ismert ábrázolás a táblabíróról.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Közgyűlés után: sajtótájékoztatót tartott a Fidesz-KDNP frakcióKitűnő minősítést kapott a NŐnek lenni akkor... című kiállításÚj parkolóhelyek a „Lordok háza” mögötti tömbbelsőbenKisasztalos verseny a Deák-technikumbanAz adóemelésekről a Tiéd a Város EgyesületPlakátkiállítás a környezeti problémákrólAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Csány tér és a Hunyadi út környékénMegújul a zalaegerszegi Malom utca egy szakaszaElismeréseket adtak át a szociális munka napján ZalaegerszegenMarosvásárhelyre érkezett a Zala Vármegyei Utazó Tárlat -
rovatunk hírei
Jótékonysági koncert Berkes Dánielért és családjáértKiállítás és színház SényénAdventi koszorúkészítés - Csak természetesenBibliofülke 10Tudományos Stand Up Estek - Megoldatlan ügyek felderítéseÍzek, Történetek, Pálosok - Rendhagyó tárlatvezetés pálinkakóstolássalHangszertár - NagykapornakÜnnepeljük Fischer Györgyöt az Országépítő szobornálVilágjáró - JapánDesign: ellenség vagy barát? top 10
Átépül Zalaegerszegen a Kosztolányi úti gyalogos aluljáróAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Csány tér és a Hunyadi út környékénGyenese Viktória kapta az idei Kalliopé-díjatÚjabb öt évre Besenczi Árpádot választották a színház vezetőjénekA színpad extrém sport, a színház a jelen pillanat művészeteApartmanházzá építik át az egykori Mándi-villátFelavatták a megszépült Keresztury HázatÚj aszfalt és buszöblök a Köztársaság útjánKözös út a Göcseji TudásközpontbanKamarák háza: miért lett a vörös kő helyett csiszolt mészkő?