Vezető hírek
Beruházások befejezése, újak indítása
Jelentősen növekednek a megyei fejlesztési források
Dr. Sifter Rózsa azt mondta: az idei évet jelentősen meghatározza a pandémia elleni védekezés, ebből adódóan a kormány döntéseinek teljesítése. A védekezés, a tömegoltások megszervezése mellett a kormányhivatal idén is fontos feladatot vállal a gazdaságvédelmi akcióterv, a családvédelmi akcióterv végrehajtásában, valamint a kiemelt beruházások engedélyezési eljárásainak gyors lefolytatásában. A kormánymegbízott szólt arról is, hogy 2021-ben tovább egyszerűsödik az államigazgatási ügyek intézése, főként az elektronikus szolgáltatások tekintetében.
Vigh László elöljáróban a védőoltás fontosságára hívta fel a figyelmet, amelynek tudatosításában a sajtó közreműködését is kérte. A továbbiakban arról beszélt, hogy az év végére befejeződik a zalaegerszegi járműipari tesztpálya építésének 45 milliárd forintos beruházása. A 170 milliárd forintból épülő M76-os gyorsforgalmi út első 6 kilométeres szakasza tavaly elkészült. A Zalaegerszeget az M7-es autópályával összekötő kétszer kétsávos út további 40 kilométeren épül meg, várhatóan három év alatt. A megyeszékhelyi beruházások között többek között megemlítette az uszoda építését, a Göcseji Múzeum felújítását, az alsóerdei rekreációs központ kialakítását. Zalalövőn a szennyvízhálózat rekonstrukcióján dolgoznak. A város iskola-felújításra is nyert támogatást, ahogy Lenti is, ahol kézilabda munkacsarnok is épül. A választókörzetéhez 74 kistelepülés tartozik. Közülük 66, ötezer fő lélekszám alatti 2 milliárd forint pályázati forrást nyert el különféle fejlesztésekre a Magyar falu programból.
Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere azzal kezdte, hogy a koronavírus-járvány elleni küzdelem során páratlan összefogásról tett tanúbizonyságot a város és megye az elmúlt évben. Mint mondta, folytatják a járvány elleni küzdelmet, és minden zalaegerszegit arra biztatnak, hogy oltassák be magukat. A gazdaságfejlesztésre rátérve ismertette, hogy a város bővíti az északi ipari park területét. Több beruházó is csarnokot kíván építeni, melyek közül nagyságrendjét tekintve kiemelkedik a helyi Mould-Tech Kft. telephelybővítése. Legjelentősebb beruházásnak nevezte a Lynx-harcjárműgyár építését, hozzátéve azt, hogy a közeljövőben egy hasonló nagyságrendű logisztikai beruházást is bejelenthetnek. A már zajló projektekről elmondta, hogy az épülő városi uszodánál (3. kép), a felújítás és bővítés alatt álló Göcseji illetve Mindszenty Múzeumnál (1. kép) még ebben a hónapban sajtóbejárást tartanak. Január végén adják át az Ostoros Károly munkacsarnokot, februárban a duális szakképző központot, márciusban pedig a Mindszenty-iskola új torna- és vívócsarnokát. Jól halad a Dózsa-iskola új tornatermének (4. kép), valamint a kézműves termékek helyi piacának építése is. Mindkét helyszínen hamarosan bokrétaünnepet tartanak. A Göcseji Falumúzeum felújításának önkormányzat által vállalt része már zajlik. Reményeik szerint idén megkezdődhet a rekonstrukció és bővítés államilag támogatott része.
A 2021-es esztendő egyben az új nagyprojektek elindítása is: többek között a Hevesi Sándor Színház, az egykori tisztiklub, a volt Kiszöv-székház, a vasútállomás és az autóbusz-pályaudvar felújításának, valamint a Kosztolányi utca kétirányúsításának megtervezésével, jelezte a polgármester.
Dr. Pál Attila arról számolt be, hogy az eredetileg 23 milliárd forintos megyei TOP-keret 2020 végére több mint 33 milliárd forintra növekedett. Idén a TOP-programot felváltja az új uniós ciklusban a Versenyképes Magyarország Operatív Program (VMOP), amelyben a megyei forráskeret 56 milliárd forint körül alakul. Ez már tartalmazza a két megyei jogú város forráskeretét is. A megyei közgyűlés elnöke felhasználásukról elmondta, hogy az előző ciklus TOP-programjából 1,5 milliárd forint jut közútfejlesztésre, 798 millió közlekedés-biztonsági projektekre, 3 milliárd csapadékvíz-kezelésre, valamint 670 millió forint egy kerékpáros turisztikai beruházásra. A megyei integrált területi program elfogadása után nyílnak meg a VMOP első felhívásai februárban: foglalkoztatási paktumra 3,5 milliárd forint, települések közötti állami külterületi utak felújítására 6,7 milliárd, négy város (Zalaegerszeg, Nagykanizsa, Lenti, Keszthely) fenntartható fejlesztési programjára 28,7 milliárd forintos keretösszeggel.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Támogatás a Deák-iskola faipari képzésénekForgalomcsillapítás a Radnóti úti óvoda környezetébenFeldíszítették Zalaegerszeg karácsonyfájátKözgyűlés után: sajtótájékoztatót tartott a Fidesz-KDNP frakcióKitűnő minősítést kapott a NŐnek lenni akkor... című kiállításÚj parkolóhelyek a „Lordok háza” mögötti tömbbelsőbenKisasztalos verseny a Deák-technikumbanAz adóemelésekről a Tiéd a Város EgyesületPlakátkiállítás a környezeti problémákrólAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Csány tér és a Hunyadi út környékén -
rovatunk hírei
Közös európai barátságMegújult a munkaügyi kirendeltség LentibenÁthelyezik az IvókutatVáltozások a kulturális életbenElfogták a lakásbetörőketFelújításra kerül a Nyugdíjas OtthonházFinn vendégekMegszépült a Botfy utcaEgymillió forint marketing célraFókuszban a belvárosi programok top 10
Átépül Zalaegerszegen a Kosztolányi úti gyalogos aluljáróAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Csány tér és a Hunyadi út környékénGyenese Viktória kapta az idei Kalliopé-díjatÚjabb öt évre Besenczi Árpádot választották a színház vezetőjénekApartmanházzá építik át az egykori Mándi-villátA színpad extrém sport, a színház a jelen pillanat művészeteFelavatták a megszépült Keresztury HázatÚj aszfalt és buszöblök a Köztársaság útjánKözös út a Göcseji TudásközpontbanHúszéves a Dienes-kör