Az amatőr női kosárlabda NB I nyitó fordulójában az UNI Győr SZESE ellen, idegenben kezdte a szezont a ZTE NKK.

UNI Győr SZESE-ZTE NKK 76-61 (11-26, 22-15, 17-9, 26-11)
Győr. Városi Egyetemi Csarnok, Jv: Tóth, Hernicz

UNI Győr: Szabó 2, Baffy 10, Rigó 12, Sághi 16, Bánszegi 10. csere: Gálos 14/3, Evellei 2, Sándor, Oláh, Bognár 2, Lép 2, Pálosi 6/6. edző: Léránt Gábor

ZTE NKK: Török 7/3, Gombkötő 3/3, Péterfi  5/3, Horváth Fru. 16, Jurkó 16, csere: Horváth Fa. 4, Kocsárdi 2, Óházy 8,  Szakonyi-Nagy, Kiss, Bartáky. edző: Rózsás Gábor

A hazaiak kezdtek jól, de egy zalai időkérés megtörte a lendületüket és ezután megváltozott a játék képe és a lányok lehengerlően folytatták a mérkőzést. A pontos támadások mellé helyenként kemény és jó védekezés is párosult, így gyorsan sikerült egyenlíteni és fordítani a ZTE NKK-nak. A második játékrész elején az első egerszegi hármas után már 33-15-re nőtt a különbség. A megszerzett 14-16 pontos előnyt hosszú perceken át tartotta a ZTE NKK. A félidei pihenő előtt sajnos sok buta hibát vétettek el támadásban a vendégek, amit a hazaiak kihasználva zárkóztak (41-33).

Fordulás után nem tudtak kellő hőfokra felpörögni a vendégek és visszaesett a játékuk. Bátortalanul támadtak és szellősen védekeztek, így percről-percre húzták magunkra a hazai csapatot. A Győr végül a negyed végén kiegyenlített, így 50-50-nél kezdődhetett a negyedik negyed. Két-három percig úgy tűnt, hogy sikerül megújulni a vendégcsapatnak és ismét magához tudja ragadni a kezdeményezést. Horváth Fanni duplája és Péterfi Anna triplája után a 33. percben 55-50-re vezetett még a ZTE NKK, de aztán ismét visszatért az akadozó és defenzív támadójáték, illetve fellazult a védekezés. A hazaiak átrobogtak az egerszegieken és összességében megérdemelt győzelmet arattak.