2024.10.18., péntek - LukácsZalaegerszeg időjárása

Három nap két győzelem

2024. október 16. szerda, 23:59
Sport, kosárlabda
A ZTE NKK női kosárlabda csapata három nap alatt két tétmérkőzést is játszott. Vasárnap az Amatőr NB I Zöld csoportjában a PINKK Pécs együttesét fogadta, majd kedden a Hepp-kupában a Kanizsai Vadmacskák SE ellen játszott Nagykanizsán.

A bajnokságban vasárnap a PINKK Pécs ellen villámrajtot vettek az egerszegi lányok és a félidőben 51-18-ra vezettek. A nagyszünet után sokat cserélt Rózsás Gábor vezetőedző és a vendégek is összekapták magukat és faragtak a hátrányukon. Összességében a ZTE NKK végig irányítva a mérkőzést, koncentrált játékkal szerezte meg a győzelmet.

ZTE NKK–PINKK Pécs 86–50 (29–8, 22–10, 12–14, 23–18)
Zalaegerszeg, 100 néző, JV: Csák M., Antoni M.

ZTE NKK: Török 9, Óházy 15/3, Péterfi 6, Horváth Fru. 15, Jurkó 9, csere: Szakonyi-Nagy 13/6, Horváth Fa. 5, Kovács 7, Kocsárdi 4, Kiss 3, Bartáky. Edző: Rózsás Gábor.

PINKK Pécs: Halaseh 5/3, Asztalos 9/3, Németh 2, Glück, Szilinszki 18/6, csere: Simon 4, Janho, Mahmoud 12. Edző: Kiefer Csilla.

Kedden a Hepp-kupa első körében, a tavalyi sorozathoz hasonlóan, Nagykanizsán játszott a ZTE NKK

A vasárnapi bajnoki mérkőzés, illetve a hétfői Diákolimpia és Egyetemi Bajnokság mérkőzései érezhetően rányomták a bélyegüket a kezdésre. A hazaiak kihasználták a vendégek hibáit és szinte az első félidőben végig vezettek. A második negyed végén sikerült átvenni a ZTE NKK-nak a vezetést (28-30). Fordulás után már ahhoz hasonlított a ZTE NKK védekezése, amilyenre szükség lesz a későbbiekben is. Koncentráltan, kellő energiával pörgött a csapat, aminek köszönhetően néhány perc alatt 14-16 pontos előnyt építettek ki. A folytatásban sikerült növelni a vendégeknek a különbséget és végül megérdemelten jutottak a Hepp-kupa második körébe.

Kanizsai Vadmacskák SE - ZTE NKK 37-65 (17-9, 11-21, 3-14, 6-21)
Nagykanizsa, Kanizsa Aréna, 50 néző, JV: Benedek Z., Szecsődi R.

Kanizsai Vadmacskák SE: Németh (6), Kiss-Szabó (9/3), Kékesi (2), Klinger (7/6), Szilágyi (8). Cserék: Simon (1), Matola (-), Czimondor (-), Beke (-), Csordás (-), Radák (4). Edző: Gábor Erzsébet.

ZTE NKK: Török (10), Óházy (4), Szakonyi-Nagy (13/3), Kiss (-), Jurkó (21). Cserék: Horváth Fanni (15/3), Péterfi (2), Kocsárdi R. (-). Edző: Rózsás Gábor.