2024.08.14., szerda - MarcellZalaegerszeg időjárása

Betlehem Dávid bronzérmes nyíltvízi úszásban

2024. augusztus 09. péntek, 09:45
ZalaMédia
A zalai olimpikon óriási hajrával a harmadik helyen csapott célba pénteken a 10 km-es nyíltvízi úszásban a párizsi olimpián - írja az M4 Sport.

Forrás: Facebook/M4 Sport

Több internetes portál, köztük az Index beszámolója szerint a verseny élmezőnyét egy tíz-tizenkét fős boly alkotta, melynek második felében ott úszott Betlehem Dávid is, aki 800 méter után 3, az első kör végén 8 másodperc körüli lemaradásban volt.

A második kör elején Betlehem is megkezdte a kapaszkodást, legalábbis ami a pozíciókat illeti, a második kört a nyolcadik, a harmadikat már az ötödik helyen kezdte. A hosszú és küzdelmes verseny hajrájában, a híd alól kiérve Betlehem támadást indított a harmadik helyért és sikerült is az olasz úszót legyőzni, így bronzéremmel zárta a 10 km-es úszást.

Az élen szintén egy magyar versenyző, Rasovszky Kristóf végzett, így a dobogó első és harmadik fokára is hazai olimpikon állhat fel.