Rövidhírek
Arany János 200
2017. március 02. csütörtök, 18:22
Szerző: ZalaMédia
Arany János születésének 200. évfordulójára emlékeztek március 2-án a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban Zalaegerszegen.
Az évforduló alkalmából reggel egy rendhagyó irodalom órára került sor, melyet Kocsisné Sipos Rozália tájékoztató könyvtáros tartott, 7. osztályos diákok számára. Az órán több mint egy osztálynyi tanuló vett részt az Ady-iskolából. Az óra után egy kiállítás is nyílt, mely a költő életét mutatja be; a tablókat egy hétig lehet megtekinteni.
A délelőtt folyamán meglepetéssel is várták a betérőket: az "Aranyos" játék során Arany János idézeteket kellett felismerni, a helyesen válaszolók pedig sorsoláson vehettek részt; három olvasó részesülhetett jutalomban. A könyvtár munkatársai ezenkívül a kölcsönzött könyvek mellé Arany János bölcseségekkel is kedveskedtek.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
A HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz LetenyénVáros a tévésorozatok mentén - belvárosi séta ZalaegerszegenA képviselők elfogadták Zalaegerszeg 2025-ös költségvetésétNehezen szűrik ki a magyarok az álhíreket, a fiatalokra ez még inkább igazVersíró pályázat Németh Miklós grafikáira21. alkalommal írt alá támogatói szerződést a Zalaszám és az atlétika klubZalaegerszegre érkezik a FIRST LEGO League nemzeti döntője -
rovatunk hírei
A HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz LetenyénVáros a tévésorozatok mentén - belvárosi séta ZalaegerszegenA képviselők elfogadták Zalaegerszeg 2025-ös költségvetésétNehezen szűrik ki a magyarok az álhíreket, a fiatalokra ez még inkább igazVersíró pályázat Németh Miklós grafikáira21. alkalommal írt alá támogatói szerződést a Zalaszám és az atlétika klubZalaegerszegre érkezik a FIRST LEGO League nemzeti döntője top 10
Elhunyt Zóka Gyula fotográfusMár a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanMűtét vár Pap Lujzára, átveszik a szerepeitZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertHatvanéves a zalaegerszegi buszállomásMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonÍgy éltünk a ’80-as években: új kiállításra készül a Göcseji MúzeumVersíró pályázat Németh Miklós grafikáira
GALÉRIATOVÁBBI GALÉRIÁK
LAZA MÉDIATOVÁBBI LAZA MÉDIÁK
HETI TÉMA