Archivum
Vadászati hagyaték
Három esemény is apropót szolgáltatott ahhoz, hogy július végén, Keszthelyen a Helikon Kastélymúzeum Vadászati Gyűjteményében ünnepséget tartsanak.
Értékmentés a keszthelyi vadászati múzeumban
Megnyitották Széchenyi Zsigmond és Kittenberger Kálmán, a két legismertebbnek tartott magyar vadász hagyatékának egy részét bemutató emeleti emlékszobát; felavatták Stróbl Alajos: A vadkan és a kopó harca című, darabjaiból rekonstruált szobrát; illetve megemlékeztek a Nimród vadászújság közelgő centenáriumáról is.
Miután a Zalaerdő Zrt. vadászai megszólaltatták kürtjeiket, Pálinkás Róbert, a múzeum ügyvezető igazgatója köszöntötte a meghívottakat. A Zala Megyei Vadász Szövetség elnöki tisztségét is betöltő igazgató megnyitójában arról is szólt, hogy folyamatosan igyekeznek megújítani a vadászati relikviákat szép számban bemutató tárlatokat. Ameddig az Országos Magyar Vadászati Múzeum a hatvani Grassalkovich-kastélyban létre nem jön, addig Keszthely szeretne a vadászati örökség relikviáinak méltó bemutatóhelyeként szolgálni-húzta alá. Mint köszönetét tolmácsolva kifejtette: Hidvégi Béla, a Vadászati Múzeum megálmodója és fő támogatója segítségével alakíthatták ki az emlékszobát, a Stróbl szoborra pedig egy raktár mélyén talált rá Lakatos Ferenc, aki a helyreállítást elvégezte a 120 esztendős remekművön.
Vadászati relikviák tárlata
Szőcs Géza, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium kultúráért felelős államtitkára arról beszélt, hogy a magyarság életformájához mindig is hozzátartozott a vadászat, ami világnagyságokat "termelt ki"a honi vadászat kultúrtörténetét erősítve. A korábban az elvtársak által szétlőtt, most fémrestaurátorok, öntők és szobrászok által helyreállított, s felavatott szobor jelképes üzenetét megragadva utalt rá: a magyar kormány is a többek által szétvert, elpusztított értékeket igyekszik helyreállítani.
A múzeumi ünnephez kapcsolódóan Kun Edit, a Nimród Vadászlap kiadói igazgatója idézte fel: hogy idén ünnepeljük Kittenberger Kálmán magyar Afrika-kutató, zoológus, vadász és szakíró, a magyar vadászirodalom klasszikusa, a Nimród vadászújság főszerkesztője születésének 130. évfordulóját, az általa 28 éven át szerkesztett Nimród pedig jövőre lesz 100 éves. A két Afrika-vadász a természet és a vad tiszteletére is példát adtak, mert nem az elejtett vadak mennyisége jelentett számukra értéket.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Kinyitott a Dísz téri adventi vásárBruchner Regina összetettben első helyen végzettTámogatás a Deák-iskola faipari képzésénekForgalomcsillapítás a Radnóti úti óvoda környezetébenFeldíszítették Zalaegerszeg karácsonyfájátKözgyűlés után: sajtótájékoztatót tartott a Fidesz-KDNP frakcióKitűnő minősítést kapott a NŐnek lenni akkor... című kiállításÚj parkolóhelyek a „Lordok háza” mögötti tömbbelsőbenKisasztalos verseny a Deák-technikumbanAz adóemelésekről a Tiéd a Város Egyesület -
rovatunk hírei
Kinyitott a Dísz téri adventi vásárBruchner Regina összetettben első helyen végzettTámogatás a Deák-iskola faipari képzésénekForgalomcsillapítás a Radnóti úti óvoda környezetébenFeldíszítették Zalaegerszeg karácsonyfájátKözgyűlés után: sajtótájékoztatót tartott a Fidesz-KDNP frakcióKitűnő minősítést kapott a NŐnek lenni akkor... című kiállításÚj parkolóhelyek a „Lordok háza” mögötti tömbbelsőbenKisasztalos verseny a Deák-technikumbanAz adóemelésekről a Tiéd a Város Egyesület top 10
Átépül Zalaegerszegen a Kosztolányi úti gyalogos aluljáróAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Csány tér és a Hunyadi út környékénÚjabb öt évre Besenczi Árpádot választották a színház vezetőjénekGyenese Viktória kapta az idei Kalliopé-díjatApartmanházzá építik át az egykori Mándi-villátA színpad extrém sport, a színház a jelen pillanat művészeteFelavatták a megszépült Keresztury HázatÚj aszfalt és buszöblök a Köztársaság útjánHúszéves a Dienes-körKözös út a Göcseji Tudásközpontban