Archivum
Kátyúszezon: Van kiút a gödörből
A kemény, fagyos és sok csapadékot hozó tél után a hőingadozások is komoly gondot okozhatnak: ahogy az előző években, idén is sok kátyúra számíthatunk az utakon.
Egy-egy nagyobb gödröknél pedig akár több százezer forintos kárunk is keletkezhet, ha megsérül a gumi, a felni, vagy a futómű. Arról, hogy mi a teendőnk, ha bekövetkezik a baj, Olt Boglárka, az egyik hazai biztosítótársaság kommunikációs vezetője adott tájékoztatást.
A téli fagy, a sok csapadék, és a fagypont körüli hőingadozás kikezdi az utak burkolatát, és a közútkezelők minden igyekezete ellenére napok alatt nagy kiterjedésű és mély úthibák keletkezhetnek. Akadnak, amiket már jól ismerünk, és ügyesen kikerüljük, de vannak olyan ártalmatlannak tűnő kis pocsolyák is, amelyek több centiméter mély úthibát rejtenek, és eldeformálhatják a keréktárcsát, kiszakíthatják a gumiabroncsot és kárt tehetnek a futóműben is.
Nem árt tehát az óvatosság, és, ha minden igyekeztünk ellenére mégis megtörténik a baj, érdemes tisztában lenni néhány fontos tényezővel, amivel megkönnyíthetjük a további ügyintézést. Jó tudni, hogy a kátyúkárt elsősorban az utak tulajdonosának kell bejelentenünk, lehetőleg öt napon belül. Nem mindegy az sem, hogy melyik úton történt a baj: az országos utakkal kapcsolatban a Magyar Közút Zrt.-hez, a települések útjait érintő problémákkal pedig az adott önkormányzatokhoz kell fordulni.
Budapest fő- és tömegközlekedési útjaiért a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. felel, a többi, ide nem sorolható úton, így a mellékutcákban, az adott kerület. Azért, hogy a kárrendezés minél zökkenőmentesebb legyen, tanácsos a történteket mindig dokumentálni. A rendelkezésünkre álló eszközökkel, például mobiltelefonnal készítsünk fotókat a helyszínről, az autót ért sérülésekről.
Ha nincs biztosításunk és az érintett útszakasz kezelőjével sem sikerült megállapodásra jutnunk, a kár megtérítése érdekében egyetlen lehetőségünk maradt, a pereskedés. Ebben az esetben is nagyon fontos, hogy minden bizonyítható legyen, ezért nagyon fontos, hogy minden lehető eszközzel dokumentáljuk az esetet, tegyük meg időben a bejelentést az illetékesek felé és nagyon hasznos lehet a rendőrségi jegyzőkönyv is- közölte Olt Boglárka.
(Treszler)
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Falumúzeum kialakítását tervezik Leharapta felesége ujját, majd otthagytaKinyitott a Dísz téri adventi vásárBruchner Regina összetettben első helyen végzettTámogatás a Deák-iskola faipari képzésénekForgalomcsillapítás a Radnóti úti óvoda környezetébenFeldíszítették Zalaegerszeg karácsonyfájátKözgyűlés után: sajtótájékoztatót tartott a Fidesz-KDNP frakcióKitűnő minősítést kapott a NŐnek lenni akkor... című kiállításÚj parkolóhelyek a „Lordok háza” mögötti tömbbelsőben -
rovatunk hírei
1000 üdvözlőlap és meghívó Verdák: Al Barátokra lel101 híres bombázóVig Balázs: A rettegő fogorvosVictoria Aveyard: Vörös királynőDanielle Steel: Tékozló fiú Almási Kitti: Bátran élni M. J. Arlidge: Ecc peccA mennyország létezikA Szent Johanna gimi 8. 1-2. - Örökké top 10
Átépül Zalaegerszegen a Kosztolányi úti gyalogos aluljáróAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Csány tér és a Hunyadi út környékénÚjabb öt évre Besenczi Árpádot választották a színház vezetőjénekGyenese Viktória kapta az idei Kalliopé-díjatApartmanházzá építik át az egykori Mándi-villátA színpad extrém sport, a színház a jelen pillanat művészeteFelavatták a megszépült Keresztury HázatÚj aszfalt és buszöblök a Köztársaság útjánHúszéves a Dienes-körKözös út a Göcseji Tudásközpontban