2025.01.16., csütörtök - GusztávZalaegerszeg időjárása

Archivum

Miért vagyunk egyre betegebbek?

2011. március 29. kedd, 17:08
Címkék:

Manapság sopánkodunk a cukor árának láttán, és fel sem merül, bennünk hogy eme édesítőszer nem állt mindig az emberiség rendelkezésére. S hogy valóban édesebbé tette-e az életet, vagy inkább függőséget okozott az ezt követelő kórokozók megerősödése révén, azt már mindenki döntse el maga.

 

Táplálkozás szempontjából visszafejlődött az emberiség

Tény, hogy ma már számtalan boltban kapható élelmiszer magában foglalja a cukrot is. Anno az angol gyarmatokról hozták be az olcsó nádcukrot az 1650-es években. Az angol hadsereg az első fogyasztói kört képezte.

cukor_2.jpg Néhány évtized alatt aztán egy arasznyit csökkent az angol férfiak magassága, mondta többek között Wolfgang Köbel természetgyógyász a közelmúltban tartott előadásában. Hozzátette, a cukor és egyéb nem helyi termékek elterjedésében nagy szerepe volt az ipari forradalomnak, a vasút kiépítésének s ezzel az addig a bioszférával összhangban élő, természetes táplálékot fogyasztó emberek vidékén a boltok megjelenésének. Ezzel együtt a finomított élelmiszerek, a fogszuvasodás és számtalan, ma már népbetegségnek számító kór is megkezdte világhódító útját.

Az előadás főtémája egyébként nem a cukor volt, hanem, hogy miért vagyunk egyre betegebbek. Kimutatások hangzottak el, mely szerint a primitívnek tartott kőkorszaki ember a ma élőknél 75 százalékkal több flavont, 60 százalékkal több C vitamint, 50 százalékkal több Omega 3 zsírsavat, 40 százalékkal több karotinoidokat fogyasztott. Felvetődik tehát a kérdés, hogy micsoda tetterővel, gondolkodási képességgel és termékenységgel rendelkeztek, jegyezte meg az előadó, s hozzátette, a táplálkozásunkat alapul véve nem fejlődött, hanem visszafejlődött az emberiség. Ez utóbbira számos tényt sorolt fel, a fizikai gyengeségtől kezdődve, az elbutuláson, a meddőségen, az erkölcsi hanyatláson át.

Megosztotta egyes kutatók véleményét, mely szerint néhány generáció múlva, nem lesz képes utódot nemzeni az emberiség, hogy Amerikában szinte már nem is születik egészséges újszülött, és hogy az autizmus robbanásszerű növekedésének pontos okát nem tudják, de ez a felívelés azonos az elektroszmog szennyezettséggel. Ez utóbbi azért is veszélyes, mert a testünkben élő baktériumok (lehetnek barátságos, helyfoglaló és ártalmas baktériumok) ellenük intézett támadásnak vélik. Így a mobiltelefon gerjesztette sugárzást is a fülben egyébként békésen élő baktériumok. Védekezésképpen toxint kezdenek termelni az emberi testen belül. A sugárzás provokálja a baktériumokat, viszont a fémek (dohányzás, ólmozott benzin, amalgámtömés) tartósítják őket. Mivel a baktériumok mindenütt jelen vannak és egy részük kifejezetten hasznos a szervezetnek, az erős fertőtlenítés nem ajánlott.

cukor_1.jpg

Olyan egyensúlyi helyzetet kell kialakítani, amely mellett a káros baktériumok nem tudnak erőre kapni, a hasznosak viszont életben maradnak. A baktériumok nagy része egyébként anaerob, azaz nem kedvelik az oxigént. A legősibb gyógymód tehát a leghatásosabb, minél többet lenni a tiszta levegőn.

 

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK