2025.01.20., hétfő - Fábián, SebestyénZalaegerszeg időjárása

Archivum

Átadták a tófürdő új fogadóépületét

2009. december 15. kedd, 17:00
Címkék:

Ünnepélyes keretek között adták át Hévízen a tófürdő rekonstrukció második ütemében elkészült épületeket. A háromszintes, több mint kétezer négyzetméter hasznos alapterületű új fogadóépülettel, illetve a wellness és terápiás részleggel újabb, világszínvonalú szolgáltatásokkal bővül a Hévízgyógyfürdő kínálata. A mintegy másfél milliárdos beruházást további fejlesztések követik majd.

Világszínvonalú szolgáltatások Hévízen

Az átadási ceremóniát dr. Hegedűs Lajos, a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója nyitotta meg. Mint mondta, a gyógytó környezetének és infrastruktúrájának fejlesztése tudatos tervezés, a tó környezeti értékeit megőrző építkezés, amely most mérföldkövéhez érkezett.

fogadoepulet8.jpg

A tófürdő rekonstrukciójának első ütemével együtt, a csaknem hárommilliárd forintos beruházás részeként a második ütemben a tó két épületének felújítása mellett korszerűsítették és kibővítették az új szolgáltatásokat támogató infrastruktúrát, és fejlesztették a már meglévő szolgáltatásokat is. Az új épületrész négycsillagos szállodai szintnek megfelelő szolgáltatást nyújt.

A most átadott, háromszintes fogadóépületben wellness szolgáltatások, szauna, gőz- és jégfürdő, sóbarlang és medencék, modern vendéglátóterek és terápiás részleg, hidroterápia, masszázs, szépségszalon, iszapkezelők, mozgásterápia várják az idelátogatókat.

Szauna és korszerű masszázsszobák is épültek a rekonstrukció részeként, továbbá bővült az öltözők és pihenőterek kapacitása is. A tartószerkezet megerősítésén kívül egy új összekötő folyosó is épült, amely a tó felett található két épületrészt kapcsolja össze. Mindezen felül egy sikeres pályázat eredményeként még harminc új, különleges díszfával gazdagodott a tavat övező park.

Ami további jó hír: a fejlesztések ezzel még mindig nem állnak meg a tófürdőben. A tervek szerint két éven belül megvalósulhat az „Új fedett fürdő és Terápiás centrum“ elnevezésű, mintegy ötmilliárd forint összértékű beruházás. Így néhány év alatt több mint 8 milliárd forint értékű fejlesztés jön létre a hévízi gyógyfürdőben, amellyel az egész város gazdagodik. Ettől a beruházók és a város vezetői is azt várják, hogy a fürdőváros nemcsak megőrizheti, hanem meg is erősítheti helyét, mint a hazai és nemzetközi gyógy-idegenforgalom egyik legnépszerűbb központja.

A Hévízgyógyfürdő az itt megvalósuló fejlesztéseknek köszönhetően megfiatalodik, képes kielégíteni mind mai törzsvendégei, mind az egyre nagyobb számban idelátogató fiatal, családos vendégek legkülönfélébb igényeit. Mindez hatással van a város és a térség idegenforgalmára, ezáltal minden, turizmushoz kapcsolódó szolgáltatást nyújtó vállalkozásra is, továbbá a beruházások sok új munkahelyet is teremtenek a térségben – mondta az ügyvezető igazgató.

Dr. Hegedűs Lajos hangsúlyozta azt is, hogy a gazdasági válság ellenére eredményeik rendkívül bíztatóak. Bár az év elején még mintegy ötszázalékos forgalomcsökkenésre számítottak, ennek ellenére a fürdő látogatottsága december végére várhatóan eléri a tavalyi vendégszámot, és a korábbi évekhez hasonlóan idén is ünnepélyes keretek között köszönthetik hamarosan az egymilliomodik látogatót. Terveik szerint az új komplexumot még karácsony előtt megnyithatják a nagyközönség számára. Az elképzelések között szerepel egy olyan nyílt nap megszervezése, amikor a helyi lakosok is megtekinthetik az új létesítményt és az ott kialakított szolgáltatásokat.

A Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója hangsúlyozta, hogy a gyógytó környezetének és infrastruktúrájának kiépítése, illetve annak az eredményei szemmel láthatóak, sőt kézzelfoghatóak és kipróbálhatóak. Az új és felújított épületek a Hévízgyógyfürdő minden vendége, kicsik és nagyok előtt egyaránt nyitva állnak. Fontosnak tartotta megemlíteni azt is, hogy a létesítmény fenntartható fejlődésének záloga az emberléptékű, a tó környezeti értékeit tiszteletben tartó és megőrző építkezés.

Pál Béla, az Országgyűlés Sport és Turisztikai Bizottságának alelnöke, az esemény védnöke kiemelte, hogy egykori turisztikai államtitkárként a 2003-ban felvetődött gyógyfürdőfejlesztés programban nagyon fontosnak tartotta az állami költségvetésből támogatandó fejlesztéseket. A mostani beruházás az önkormányzat és a helyi összefogás révén új korszakba lépett, egy új világszínvonalú szolgáltatással bővült. Az eseményt a reformkor idejében megvalósult innovációkhoz hasonlította, ahhoz az időszakhoz, amikor kétszáz éve a Festetics család révén kialakulhattak a gyógy- és egészségturizmus alapjai.

fogadoepulet9.jpg

Ennek kapcsán mondott ünnepi beszédet a rendezvény fővédnöke, dr. Festetics György herceg is, aki utalt családjának a gyógytó felvirágoztatásában játszott szerepére és elismeréssel beszélt arról, hogy a mostani rekonstrukció a 21. századhoz méltó előrelépés a gyógyászati szolgáltatások fejlesztésében. Hévíz polgármestere az összefogás fontossága mellett hangsúlyozta azt is, hogy meg kell őrizni a tízéves harc árán újra a város résztulajdonába került tavat.

Vértes Árpád elmondta: az önkormányzat 340 millió forinttal járult hozzá a megvalósításhoz, és további támogatásokra is számít, mert a fejlődés nem állhat meg a városban még annak ellenére sem, hogy a gazdasági válság, és az idegenforgalmi adóbevétel csökkenésével jelentős, mintegy 250 millió forint kiesésre számíthat.

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK