2025.01.16., csütörtök - GusztávZalaegerszeg időjárása

Archivum

Főiskolai öröm

2011. február 15. kedd, 13:18
Címkék:

„Gazdálkodási kar Zalaegerszeg” néven folytatja oktatási, tudományos tevékenységét a BGF Pénzügyi és Számviteli Karának Zalaegerszegi Intézete. A karrá válás nagyobb önállóságot, szélesebb mozgásteret biztosít az intézmény számára, valamint lehetővé teszi, hogy a korábbiaknál is rugalmasabb képzésfejlesztéssel reagálhasson a régió munkaerő-piaci igényeire. 

 

A karrá válás nagyobb önállósággal jár

foiskola.jpgFontos szempont még a helyi fiatalok és az értelmiség megtartása Zalaegerszegen és a megyében – hangzott el többek között azon a sajtótájékoztatón, melyen a főiskola, a város és a megye vezetése üdvözölte a pénzügyi és számviteli főiskola karrá válását. Mint az intézményben megtartott sajtótájékoztatón elhangzott, negyvenéves álom valósult meg Zalaegerszegen.

Sándorné dr. Kriszt Éva, a BGF rektora a karrá válás kapcsán az intézmény új lehetőségeiről beszélt. Ezúttal magasabb szervezeti szintről lehet beszélni, ez a főiskola életében azt jelenti, hogy bővítheti kínálatát az alaptól a mesterképzésig.

Szabadabban irányíthatja külföldi és egyéb közéleti kapcsolatait. Mint mondta, bízik abban, hogy az intézményi fejlődés következményeképpen még több hallgatót vonz a főiskola a következő években.

Gyutai Csaba, Zalaegerszeg polgármestere az idei év első nagy sikerének tartja a karrá válást. Úgy véli, az idei évtől szervezetileg is megerősödik a főiskola, melynek köszönhetően még erősebb lesz a pénzügyi kultúra a városban és a régióban. Utalt arra, hogy Zalaegerszeg önkormányzata évek óta anyagi támogatást nyújtott és nyújt ma is a főiskolának, és közel tíz éve szorgalmazzák és segítik a karrá válás folyamatát.

2010-ben 10 millió forinttal segítette a zalai megyeszékhely az Infocentrum felépítését, az idei évben pedig 24 millió forinttal segíti a karrá válást. A polgármester utalt arra, hogy az elmúlt nyolc évben közel 100 millió forinttal segítette a város a felsőoktatást Zalaegerszegen.

Dr. Pál Attila, a megyei közgyűlés alelnöke a megye és a régió szempontjából értékelte a karrá válás lehetőségeit. Mint fogalmazott, a gazdasági életben a munkaerő-ellátás szempontjából a főiskola fontos szerepet játszik a megye életében. Az önálló gazdálkodási kar új kitörési pontot jelent a régió számára is a cégekkel való kapcsolatteremtésben és a fiatalok helyben tartásában is.  Utalt arra, hogy a megyei önkormányzat 2006-ban 15 millió forinttal támogatta az intézményt, 2010-ben pedig 10 millióval segítette az Infocentrum létrejöttét. Mindez nem presztízskérdés volt a megye számára, hanem a tudás fontosságának a segítése.

Balaicz Zoltán alpolgármester, mint az elmúlt tíz év Zalaegerszeg Felsőfokú Oktatásáért Közalapítvány igazgatója beszélt arról a folyamatról, melynek köszönhetően önálló karrá vált a zalaegerszegi főiskola. Felidézte, hogy a zalaegerszegi önkormányzat 2002-ben fogadta el a felsőoktatási koncepciót, ezt követően már 2003-ban a város támogatásáról biztosította a főiskola karrá válásának tervét.

Már ekkor hárommillió forintot biztosított a főiskolának, valamint három lakást, az új tanszékek vezetőinek letelepedéséhez. Támogatta a város anyagilag a főiskola pályázatait a közalapítványon keresztül is. Az önkormányzat a következő években is több mint 20 millió forinttal támogatja az önálló karrá vált főiskolát.

Dr. Solt Katalin, a zalaegerszegi intézmény dékánja a legfontosabb feladatokat foglalta össze. Két irányba erősítenék a főiskolát: egyrészt újabb képzési formákkal, valamint akkreditált felnőttképzési programok megvalósításával erősítenék a régiós igényeket. Továbbá erősítenék a tudományos kutatást, hogy a minőségi kritériumoknak még jobban megfeleljenek.

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK