Archivum
A lebegő szobrok történetei
Újabb projektzáró tárlatra került sor a D'clinic Studiosban. A nemzetközi rezidenciaprogram keretében ezúttal Justin de Lima portugál származású kanadai művész mutatta be munkáit, amiket az elmúlt egy hónapban készített Zalaegerszegen.
Kiállítás a D'clinicben
A fiatal alkotó felhőkre (mások szerint popcornra) emlékeztető lebegő szobrai hétköznapi – mások által már kidobásra ítélt – tárgyakból készültek. Lima néhány éve egy európai kaland során kényszerült arra, hogy művészkellékek vásárlása helyett inkább talált tárgyakkal dolgozzon. Azóta is szívesen foglalkozik a városi környezet és a kidobott tárgyak kapcsolatával. A kacatokat szobrokba építi, így ad új értelmet a tárgyaknak, amiket párokba, vagy csoportokba rendez; hol összeragasztja, vagy festészeti eljárásokkal dolgozza őket össze.
Az itt készült, fehérre festett alkotások többek között cserepekből, konyhai eszközökből, gumicsizmából, könyvekből, hímzésekből álltak össze. A "Lények egy idegen képzeletében" címet viselő szoborsorozat fizikailag vagy fogalmilag összekötött tárgyak egyáltalán nem véletlenszerű halmaza, melyhez a "hozzávalókat" Zalaegerszeg utcáin találta.
A művész lelkesítőnek látja a város építészetét, különösen a belvárosban tapasztalható barokk és szocreál épületek kontrasztját. A város lelakottságát, a fehér betonfelületek, terrakotta téglák esztétikáját épp e fehérre festett szobrok összevisszaságán át szerette volna bemutatni. A szobrokban azonban élet van; hiszen minden elhagyott (és újrahasznosított) tárgyban egy-egy itt élő ember, egy-egy járókelő személyes sorsa is benne van.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Zalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltásaPataki Botond ismét magyar bajnok!Bravúrgyőzelemmel indította a rájátszást a ZTE NKKForgalomelterelés a HEMO épületénélVédekezés a kibercsalások ellenEgyetemi napok és városi diáknapok ZalaegerszegenMagyar Péter a Nemzet Hangja konzultáció kapcsán járt ZalábanSzili Péter és Magyar Enikő közös koncertje Zalaszentlászlón -
rovatunk hírei
Ómagyar Mária siralom - Szubjektív tárlatvezetés a Budaházi 70+1 kiállításbanJazzSzerda - Happy Dixieland Band Hévíz&Malek AndreaGöcseji Tavaszköszöntő 2025.Zalai Múzeum 27. kötetbemutatóVilágjáró - KenyaTavaszi daloló a Zala zenekarralFürdőtörténeti sétaMészi 65 - Mészáros T. László életmű kiállításaBudaházi 70 (+1) - Budaházi Tibor kiállításaLemezbörzeeeeee..... top 10
A gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÖsszefogás a barlahidai barokk orgona megmentéséértZalaegerszegi kosaras sikerek az országos diákolimpián Egyetemi napok és városi diáknapok ZalaegerszegenSzentmihályi Imre előtt tiszteleg a Zalai Múzeum 27. számaForgalomelterelés a HEMO épületénélMindkét irányban járható a Kosztolányi utca ZalaegerszegenPanácz Antal nevét viseli a Landorhegyi Iskola tornacsarnoka