2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Megvan az első győzelem

2015. november 02. hétfő, 18:03

ZTE NKK - ELTE-BEAC Újbuda 64-41 (17-14, 14-7, 19-15, 14-5)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Boros, Tőzsér, Vida.

ZTE: Nagy D. (13/9), Böröndy (7), Orsó (6), Licskai (9), Horváth Zs. (19). Csere: Szalay (4), Szélesy (4), Velkey (2), Jurkó. Vezetőedző: Gáll Tamás.

BEAC: Pusztai S. (4), Pusztai P. (9/6), Horváth Sz., Süle (7/3), Bagi (8). Csere: Gocsmann, György (2), Pál (7), Barnai (4), Kádár, Reiner. Vezetőedző: Balogh Judit.

Két nyeretlen csapat találkozóján jól kezdett a ZTE. A BEAC három percig nem szerzett pontot, igaz a hazaiak sem sokat. (3.p.3-0). A negyed felénél úgy nézett ki elhúz a ZTE (11-4), vendégek azonban kihasználva a hazaiak hibáit, felzárkóztak. A második tízpercben öt perc alatt mindössze négy pontot szerzett a zalai csapat, szerencséjére a vendégek egyet sem. A folytatásban a hazaiak voltak pontosabbak, és a félidőben 10 ponttal vezettek. A harmadik negyed elején úgy nézett ki eldől a találkozó sorsa (24. p.: 38-23), két vendég tripla után ismét 10 alá csökkent a házigazdák előnye. A záró tíz percben a fokozatosan elfáradó vendégek ellen érvényesítette nagyobb tudását a hazai együttes (37. p. 62-41). A hajrában tovább nőtt a különbség.

Erősen közepes színvonalú találkozón, ha nehezen is, de megérdemelten nyert a ZTE, és megszerezve meg első győzelmét.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Alacsony színvonalú, küszködős mérkőzésen megszereztük első győzelmünket.

Balogh Judit, a BEAC vezetőedzője: - Itt az ideje, feladjunk egy apróhirdetést, hogy "góldobó" játékos kerestetik.