Nagy küzdelemben nyertek

2014. május 12. hétfő, 06:33

Zalakerámia ZTE KK - Nyíregyházi KK 75-69 (17-16, 17-20, 25-15, 16-18)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás a 12-13. helyért, első találkozó. Zalaegerszeg, 700 néző. Jv.: dr. Vígh, Boros, Tőzsér.

ZTE: Boston (19/3), Gáspár (2), Plumb (10), Safford (19/3), Lekli (7). Csere: Kámán (11/3), Koma (2), Kovács (2), Kertész (3/3). Vezetőedző Raúl Jíménez.

Nyíregyháza: Walker (16), Doyne (7/3), Polyák (6), Kósa (2), Poscsics (22). Csere: Molnár, Cseh (3/3), Hall (13/3). Vezetőedző: Sitku Ernő.

A kiesés elkerüléséért lejátszott első mérkőzésen két percig nem dobtak pontot a csapatok, öt perc alatt a pedig a 10 pontot sem érték el. Mindkét együttes főleg támadásban gyengélkedett. Akadtak olyan dobások, amelyek a gyűrűt sem érték el. Az első negyed hajrájában a ZTE megugrott (9.p.: 15-10), de a vendégek egy perc alatt felzárkóztak. A folytatásban még vezetett pár ponttal a a hazai csapat, de a második negyedben előbb egyenlítettek a nyírségiek, majd átvették a vezetést. ( 18. p.: 31-36). A harmadik tíz perc elején felváltva vezettek a csapatok. Az egerszegiek főleg Boston betörései után megléptek ellenfelüktől. A befejező negyedben 10 pont is volt a ZTE előnye ( 32. p.: 64-54). A hazaiak azonban továbbra is sietették a kosárszerzést, a vendégek felzárkóztak. (38. p.:68-65). A rendkívül kiélezett a hajrában a ZTE a végén valamivel jobban dobta a büntetőket, és megnyerte a döntő fontosságú találkozót.

A két győzelemig tartó páros csata állása 1-0. a ZTE javára.

Raúl Jiménez, a ZTE vezetőedzője: - Nehéz, küzdelmes mérkőzésen nyertünk. A mérkőzés után bementem az öltözőbe, mert tudtam két éve már átéltek hasonlót a játékosok, akkor vesztettek. Nagyot harcoltunk, Nyíregyházán is ezt kell tenni, akkor befejezhetjük a páros csatát.

Sitku Ernő, a Nyíregyháza vezetőedzője: - Valódi play off mérkőzés volt, még ha nem is így hívják a két kiesőjelölt csatáját. Főleg támadásban nem valósítottuk meg elképzeléseinket, sokat egyénieskedtünk. Dobó teljesítményünk is gyenge volt.

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - Nem a szép játék dominált, jól védekeztünk, ennek tulajdonítom győzelmünket.