Kiütéses vereség

2014. december 14. vasárnap, 10:51

Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE Paks 53-101 (10-24, 11-22, 20-31, 12-24)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Kapitány, Balogh, Gelencsér.

ZTE: Kertész (2), Gáspár, Darling (22/3), Tamir (2), Ilics (11). Csere: Mohácsi (7/3), Velkey (6/6), Kerkai (1), Czinger, Kis. Vezetőedző: Milos Sporar.

Paks: Dugat (17/3), Szabó (18/3), Baki (3/3), Roberson (21/3), Tóth Á. (10). Csere: Antócsi (6/6), Körtélyesi (5), Jones (21), Gulyás, Miholics. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.

A mérkőzés első perceiben veztett először és utóljára a ZTE (4-0). Aztán megrázta magát a vendégcsapat és játszi könnyedséggel hagyta állva a zalaiakat. A második tíz percben folytatódott a paksiak szárnyalása. (19. p.: 21-44). A ZTE csak statisztált menetelésükhez. Egyértelmű volt, hogy a vendégcsapat jóval nagyobb játékerőt képvisel, mint a ZTE.

A nagyszünet után visszavett a tempóból az Atomerőmű , így nem nőtt a különbség olyan rohamos mértékben a két együttes között. A Tolna megyeiek előbb 30, majd 40 pontra növelték előnyüket (32. p.: 41-81). Végül Jones kosarával a 100 pontot is elérték.

A találkozóról elmondható, hogy a Paks könyörtelenül érvényesítette nagyobb tudását. A találkozó ismét megmutatta, hogy pontosan dobó játékosok nélkül semmi esélye nincs egy csapatnak győzelemre. Tudomásul kell venni, hogy az elmúlt esztendők egyik leggyengébb keretét sikerült összehozni. Ha a három sérült felépül, azzal együtt is óriási fegyvertény lesz a bennmaradás a legjobbak között.

Milos Sporar, a ZTE vezetőedzője: - Először is elnézést kérek a szurkolóktól. Gratulálok ellenfelünknek, kiválóan játszott. Nálunk 3 kulcsjátékos hiányzik. Nélkülük a 100 százalék feletti teljesítményünk arra elég, hogy megközelítsük az ellenfelünket.

Branislav Dzunics, a Paks vezetőedzője: - Kiválóan játszottunk, jól védekeztünk, nem törődtünk az ellenfelünkről érkező hírekkel. Fölényes győzelmünk megérdemelt.

Kertész Dániel a ZTE játékosa: - A Paks nagyobb tudású csapat , mint a miénk. ezt be bizonyította a mérkőzés során.