Továbbjutási esélyeink elszálltak

2013. február 06. szerda, 06:10

Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE 62 - 85 ( 16-19, 13-15, 17-36, 16-15). Magyar Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés a legjobb 4 közé jutásért, első találkozó. Zalaegerszeg, 500 néző. Jv.: Cziffra, Gál, Tőzsér.

ZTE: Copeland (7), Hudson, Baki (4), Gáspár (11/3), Simovics (8), Csere: Koma (6), Kovács Á. (7/3), Vertetics (7/3), Puszta (5), Borszéki (7/6). Vezetőedző: Völgyi Péter.

Paks: Lorenzo (14), Vojvoda (12/6), Kámán (12/3), Levy (15), Tóth Á. (12). Csere: Kovács Á. (5/3), Eiligensfeld (3/3), Idlet (11),. Vezetőedző: Enrique Guttierez.

Az elmúlt hetek gyenge bajnoki szereplése miatt viszonylag kevesen látogattak ki a városi sportcsarnokba. A ZTE a mérkőzés során végig futott az eredmény után.. A 2. percben ugyan még döntetlent (2-2) mutatott eredményjelző, a vendégek ezután azonban könnyedén elhúztak. 4-11-es állásnál Völgyi Pétert időt kért, rendezte a sorokat, a ZTE megkezdte a felzárkózást. A második negyedben is a Paks irányított. A negyed közepén két hárompontossal a ZTE feljött egy pontra (25-26), de fordítania nem sikerült. A nagyszünet után parádét rendezett a vendég együttes, Williams irányításával állva hagyta a ZTE-t. A hazaiak 5 perc alatt 6 pontot, a paksiak 20-at dobtak, ezzel el is dőlt a találkozó kimenetele. A befejezető negyedben magabiztosan tartották előnyüket a vendégek. A hazaiaknál javarészt a cserék játszottak.

Az első találkozó fényében elmondható, hogy a továbbjutás gyakorlatilag eldőlt.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: - A mérkőzés a harmadik negyedben dőlt el. A továbbjutási esélyeink eddig sem voltak nagyok, de most a minimálisra csökkentek. Az alapszakasz hátralévő érkőzésein igyekezünk becsülettel helytállni.

Enrique Gittierez, a Paks vezetőedzője: - Jó játékkal biztos győzelmet arattunk. Szerettünk volna visszavágni a bajnoki vereségért, sikerült. Otthon is nyerni akarunk, kiszolgálva közönségünket.