2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Tartalékosan ennyire futotta

2016. április 17. vasárnap, 08:43

Atomerőmű SE Paks - Zalakerámia ZTE KK 109 -69 (28-22, 21-17, 33-25, 27-5).

NB I férfi kosárlabda-mérkőzés. Paks, 1000 néző. V: Kapitány G., Söjtöry T., Jakab L.

Paks: Dunn (27/9), Kovács Á. (13/3), Robinson (20/6), Barnes (15/3). Tóth Á. (15/3). Csere: Watkins (18), Eiligensfeld (1), Fomin, Will. Vezetőedző: Schmidt Béla.

ZTE: Kinney (14/6), Govens (20/6), Kerpel Frónius (6/6), Balmazovics (15/3), Czinger (8). Csere: Kis (5/3), Olasz (1), Velkey. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A ZTE-ből Gáspár és Fekete után két alapember - Pantelics és Mohácsi - hiányzott sérülés miatt. A házigazdáknál mindenki hadra fogható volt. A tartalékos ZTE-nek csekély esélye volt a győzelemre. A Paks 7-0-ás rohammal kezdett, a vendégeknek ekkor még sikerült visszakapaszkodniuk (7. p.: 17-15). A negyed hajrájában a házigazdák akarata érvényesült, biztosan vezettek. A második tíz percben tovább tartott a Paks lendülete, főleg Dunn volt elemében (14. p.: 31-23). A zalaiak a fizikai és magassági fölényben lévő hazaiak ellen kevés támadást tudtak kivédekezni. A lepattanó labdák megszerzésében is uralkodóvá vált a Paks. A harmadik negyed közepéig nagyot küzdve tartotta magát a zalai csapat ( 25. p. 63-52). A folytatásban azonban teljesen szétesett a ZTE és súlyos vereséget szenvedett.

.Az erősen tartalékos ZTE-nek nem sok esélye volt a győzelemre. A találkozó megmutatta, hogy a szűk keret miatt kulcsembereik kiesése esetén nagyon sebezhetővé vállnak.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A harmadik negyedig jól tartottuk magunkat. Az utolsó 10 percre teljesen szétestünk, ami nem volt jellemző ránk. A Körmend elleni rangadóra megpróbáljuk összekapni magunkat. A csapatot ismerve ez biztosan sikerül.

Velkey János, a ZTE játékosa: - Tartalékosan eleve nem volt esélyünk. A végére teljesen felőrölt bennünket a Paks.