2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Pantelics nélkül nem megy

2016. április 20. szerda, 17:13

Zalakerámia ZTE KK - Egis Körmend 85 -100 (29-24, 15-32, 21-20, 20-24)

NB I-es férfi kosárlabda- mérkőzés. Középszakasz, felsőház. Zalaegerszeg, 2200 néző. Jv.: Papp, Kapitány, Tőzsér.

ZTE: Kinney (8/6), Govens (28/12), Kerpel-Frónius (9/3), Mohácsi (4), Balmazovics (26/15), . Csere: Olasz (4), Velkey (2), Czinger (2), Kis (2). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Körmend: Petty (15), Channels (19/6), McKinney-Jones (25/18), Dickerson (19/15), Duinker (15/3). Csere: Ferencz (4), Lakosa (3/3), Tóth. Vezetőedző: Teo Csizmics.

A rangadóra csak Mohácsi épült fel, Pantelics civilben nézte a mérkőzést. A vendégek kezdő ötöse csak légiósokból állt. Az első percek fej-fej melletti játéka után a ZTE kapta el jobban a fonalat (5. p.: 19-13). A hazaiak ebben az időszakban rendkívül jól dobták a hárompontosokat. A második negyed elején Balmazovics újabb triplája után már 19 pontnál járt. (15. p.: 40-34). A negyed második öt percében szétesett a ZTE védő játéka, és támadásban is visszaesett. A Körmend itt alapozta meg későbbi sikerét.

Pantelics nagyon hiányzott a zalaiaknál, főleg védekezésben . A vasiak 12 ponttal vezettek a szünetben. Innen nagyot küzdve visszakapaszkodott a ZTE csapata (24. p.: 54-57). Ezzel azonban el is lőtte a puskaporát. Feszült légkörben folytatódott a mérkőzés. Miután a hazaiak technikait kaptak, a két szurkoló tábor is egymásnak esett. A negyed hajrájában már 15 pont volt a vasiak előnye. Nem jöttek be a ZTE kinti dobásai (28. p.: 58-73). Bár a csapat becsülettel küzdött a folytatásban, de nem volt esélye a fordításra.

A mérkőzés megmutatta, hogy Pantelics kulcsfigurája a ZTE játékának, nélküle védekezésben könnyen sebezhető a csapat. A vereség ellenére hazai oldalon üde színfolt volt Olasz harcos játéka.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Látszott, hogy Pantelics nélkül egészen másképp kel védekeznünk. Jól dobott a Körmend, de dicséret illeti a fiúkat, ebben az összetételben is nagyot küzdöttek.

Teo Csizmics, a Körmend vezetőedzője: - A találkozó nagy részében irányítottunk, de akadt, amikor rossz döntéseket hoztunk. Pantelics sérülése a mi malmunkra hajtotta a vizet.

Gáspár Dávid, a ZTE sérült csapatkapitánya: - A találkozóra rányomta a bélyegét, hogy egyre kevesebben vagyunk. Pantelics nagyon hiányzott a csapatból, ma jobb volt a Körmend.