2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Nagy küzdelemre késztették ellenfelüket

2015. december 01. kedd, 08:16

Aluinvent DVTK Miskolc - ZTE NKK 88-73 ( 20-17, 20-17, 23-22, 25-17)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Miskolc, 800 néző. Jv.: Pozsonyi, Sallai, Balogh.

DVTK: Czank (17/9), Horváth B. (6/6), Rasheed (6/3), Brewer (27/6), Horti (7). Csere: Strange (10), Jovanovics (6), Bálint (4), Széczi (2), Likhtarovich(3/3). Vezetőedző: Maikel Lopez.

ZTE: Nagy D. (24/12), Szalay (13/3), Szélesy (6), Böröndy (6), Horváth Zs. (4). Csere: Licskai (9), Orsó (9/9), Jurkó (2). Vezetőedző Gáll Tamás.

A jó erőkből álló miskolci csapat otthonában remekül kezdett a ZTE. (2. p.: 3-8) . Ezután megrázta magukat a hazaiak, a 6. percben átvették a vezetést (12-10). A jól játszó zalaiktól azonban nem sikerült elhúzniuk, akik a negyed hajrájában rövid időre visszavették a vezetést is (9. p. 14-17). A második negyedben is folytatódott a fej-fej melletti csata. Bár javarészt a házigazdák vezettek, a jól játszó vendégeket nem sikerült lerázniuk. A zalaiak egészen a 32. percig partiban voltak az erősebb játékoskerettel rendelkező DVTK-val. A játékvezetők ekkor kipontozták Horváth Zsófiát, a ZTE egyetlen center poszton bevethető játékosát. Ettől kezdve fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között.

A ZTE ismét helytállt egy élcsapat ellen, ezúttal is a center poszt "lyukassága" miatt hagyta el vesztesen a pályát. A csapat viszont ennek ellenére jól játszott, teljes erőbedobásra késztette a DVTK-t.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Értékes mérkőzést játszottunk Miskolcon. Horváth Zsófi kipontozódásáig egyenrangú ellenfelei voltunk a hazaiaknak. A lányok minden dicséretet megérdemelnek jó játékukért.