Megérdemelt vendégsiker

2013. március 17. vasárnap, 14:11

ZTE NKK - PINKK Pécs 424 60-72 ( 18-14, 13-17, 15-14, 14-27). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, középszakasz. Zalaegerszeg, 300 néző. Jv.: Pálla, Tóth K., Németh.

ZTE: Czank (5), Varga (6), Szélesy (14/3), Ambrus (6), Gensler (12/3). Csere: Szalay, Vida (17/6), Horváth Zs. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Pécs: Iványi (15/3), Sarok (7/3), Ruják (2), Dorogobuzova (8), Brumermane (16): Csere: Kovács K., Kováts N., Laczi (9), Pénzes (4), Stewart (11). Vezetőedző: Roberto Hernandez.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, hatékonyan védekeztek, és két perc után négy ponttal vezettek. Lassan ébredezett a vendégcsapat, amely két perc után szerezte első pontjait. A zalaiak lendülete tovább tartott és nagyobb előnyre tettek szert ( 7.p.: 16-8). Időt kért a vendégek mestere, ami használt, a Pécs megkezdte a felzárkózást. A második negyedet ismét jól kezdte a zalai gárda, a negyed közepén 25-18-at mutatott az eredményjelző. Ezután Iványi percei következtek, vezérletével a negyed végén egyenlített a vendégcsapat. A nagyszünet után is tovább tartott a baranyai együttes lendülete (23-p.. 34-40). Gáll Tamás egy időkérés után rendezte a sorokat, egyenlített a ZTE, és egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat.. A befejező játékrészt alacsonyabb csapatszerkezettel kezdte a Pécs, amivel alaposan meglepte a házigazdákat. A ZTE három perc alatt mindössze 3 pontot szerzett, a pécsiek 10 pont fölé növelték előnyüket, amelyet megtartottak a mérkőzés végéig. ZTE vereségével a 6. helyen zárta a középszakaszt.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A befejező negyed 3 perces rövidzárlata után a Pécs átvette a játék irányítását és a vezetést, megérdemelten nyert.

Roberto Hernandez, a Pécs vezetőedzője: - Csapatomban volt két-három használható játékos, ezzel megalapoztuk sikerünket. Végig kézben tartottuk a mérkőzés irányítását.