2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Magabiztos vendégsiker

2016. április 14. csütörtök, 07:28

ZTE NKK - PEAC-Pécs 58-80 (10-22, 11-10, 21-23, 16-25)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés az 5-8. helyért, második találkozó. Zalaegerszeg, 250 néző. Jv.: Boros, Surányi, Bognár.

ZTE: Nagy D. (16/3), Gáspár-Szalay (10/6), Szélesy (5/3), Licskai (2), Horváth Zs. (10). Csere: Velkey, Kovács, Orsó (7/3), Böröndy (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.

PEAC: Raksányi, Eivery (3/3), Parks (20), Zele (17/3), Williams (22/3). Csere: Stankovics (4), Fürész (10/6), Bozóki, Szűcs (4).. Vezetőedző: Roberto Hernandez.

Az első öt perc után még vezetett a ZTE (8.p. : 8-5) . A negyed hajrájában azonban két perc alatt tíz pontot vert rá a vendégcsapat. A második tíz percben kevés kosár esett, mindkét oldalon pontatlanul dobtak a csapatok. A vendégeknél Williams semlegesítése ezúttal is nehézséget okozott, a center korlátlan úr volt a palánkok alatt. Küzdött, hajtott a ZTE, de nem nagyon tudott "lőtávolságba" kerülni. A vendégek biztosan tartották előnyüket. Az az utolsó tíz percben még egyszer megpróbálta a lehetetlent a ZTE (37. p.: 58-70). A hajrában már csak a vendégek szereztek pontot és fölényessé tették győzelmüket.

A páros mérkőzést a PEAC Pécs 2-0-ra megnyerte, a ZTE a 7-8. helyért folytatja a rájátszásban.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nincs új a Nap alatt. Williamsot ezúttal sem tudtuk semlegesíteni, mellette rosszul dobtunk, meg sem közelítettük pécsi játékunkat. Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Pécs.

Roberto Hernandez a Pécs vezetőedzője: - Jó mérkőzést játszottunk, jól védekeztünk, az utolsó 10 percben támadásban is jól teljesítettünk. Megérdemelt a továbbjutásunk.