2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Közel a meglepetéshez

2011. december 04. vasárnap, 20:38

Győr - ZTE NKK 75-72 (30-19, 18-17, 13-16. 14-20 ). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Győr, 150 néző. Jv.: Forrai, Tóth K., Török Z.

Győr: Ciglar (6/3), Simon (16), Rasheed (8), Bujdosó (8), Hollingsworth (12), Csere: Laklóth (6), Sujanova (16), Őri (3).Vezetőedző: Füzi Ákos.

ZTE: Bukovszki (20/9), Varga (2), Szélesy (10/3), Zsovár (2), Horváth Zs (16). Csere: Czukor (6/3), Szalay (7), Ambrus (9). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Remekül kezdte a találkozót a Bajnokok Ligájában szereplő hazaiak ellen a ZTE. A zalaiak a negyed közepéig vezettek is (11-13), főleg Horváth Zsófia csipkedte magát, bizonyítani akart volt csapata ellen. A negyed második felében viszont fordítottak a győriek. A folytatásban egy darabig állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés.

A nagyszünet után ismét összekapta magát a ZTE (24. p.: 48-43), de egyenlítenie nem sikerült. Bukovszki amellett, hogy jól irányított ponterős volt. Izgalmasan alakult a hajrá, a vendégcsapat egy pontra (73-72) megközelítette a győrieket, de fordítania nem sikerült. Nagy kár, hogy az első negyed második felében elengedte ellenfelét a ZTE, ha végig egyenletesebb teljesítményt nyújt a csapat, meglepetést okozhatott volna.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Jó mérkőzést játszottunk az esélyesebb Győr otthonában. Példásan küzdött ezer sebből vérző csapatom. Nagy gond, hogy Zsovár Orsolya a mérkőzés első felében megsérült.