2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Kétpontos vereség hosszabbítás után

2015. december 14. hétfő, 05:32

Sopron KC - Zalakerámia ZTE KK 79-77 ( 20-16, 18-14, 18-16, 13-23, 10-8)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Sopron, 1100 néző. Jv.: Benczúr, Jakab, Rácz.

Sopron: Laroche (30/9), Tiggs (17), Rancsics (10/3), Tóth G. (10/3), Bavcsics (1). Csere: Dénes (5/3), Takács (8/6), Ruják (3/3), Molnár (2). Vezetőedző: Sabáli Balázs.

ZTE: Kinney (8), Govens (27/15), Kerpel-Frónius (11), Mohácsi (13/6), Pantelics (4). Csere: Gáspár (3/3), Velkey (8), Fekete (3/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól kezdte a mérkőzést a ZTE, játékosai pontos támadások végén rendre betaláltak (5. p.: 7-14). Főleg a "kis" emberek - Govens és Kinney - vitték hátukon a csapatot. Hazai időkérés után összeállt a Sopron védekezése, előbb egyenlített, majd átvette a vezetést. A második 10 perc elején gyorsan megléptek a házigazdák. A zalaiak főleg támadásban bizonytalanodtak el, nem mentek a külső dobások. A palánk alól meg kiszorították játékosaikat.

Állandósult a tíz pontos hazai vezetés (15.p.: 33-23). Amikor a ZTE 5-7 pontra felzárkózott, mindig jött egy hazai tripla és újból 10 pontra nőtt a Sopron előnye. Egészen a hajráig, amikor a 37. perben 64-62-re jött fel a vendég együttes. A hajrában felváltva vezettek a csapatok, Kerpel Frónius kosara hosszabbítást ért. A ráadás öt perc is nagy csatát hozott. 15 másodperccel a vége előtt Pantelics ziccert rontott, az ellentámadásból jól büntetőzött a Sopron és nyert.

A zalai csapat jó kezdés után belealudt a mérkőzésbe. A hajrára felébredt, de két játékosa Kinney és Velkey elvesztése után nem sikerült nyernie.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nem volt érdemtelen a Sopron győzelme. Mi bizonyítottuk hogy az eddig lejátszott mérkőzések nem a véletlen művei. Akkor sem adtuk fel, amikor Kinneyt kétes körülmények között kipontozták. Óriási szív van ebben a társaságban. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Nem dobtuk be a ziccereket, ebben látom a vereség okát. A legutolsót Pantelics hagyta ki. Kinney kiválása után is nagy hátrányba kerültünk.

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - Már azt is nagy dolognak tartom, hogy vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Az összecsapás elejét leszámítva a Sopron vezetett szinte végig 10 ponttal. Nem koncentráltunk kellően, nem dobtuk be a ziccereket, ezért vesztettünk.