Jimenez győzelemmel mutatkozott be

2014. január 19. vasárnap, 13:33

Zalakerámia ZTE KK - Jászberényi KSE 104 - 88 (23-30, 19-17, 25-10, 27-21)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, városi sportcsarnok, 1400 néző. Jv.: Pálla, Bognár, Tóth K.

ZTE: Boston (21), Gáspár (10), Plumb (19), Safford (12), Lekli (22). Csere: Kovács (9/3), Velkey (2), Koma (9), Kerkai. Vezetőedző: Raul Jimenez.

Jászberény: Vlahovics (4), Soós (13/6), Raivio (18/3) Dramicsanin (21/12), Dukics (15/12). Csere: Szavics (8/6), Lázár (4), Horti (5), Mladenovics, Szögi. Vezetőedző: Földi Sándor.

A ZTE-ből Kámán, Kertész és Puszta sérülés, illetve betegség miatt nem léphetett pályára. Az első negyedben a ZTE futott az eredmény után, a vendégek remekül dobták a hármasokat. A hazai oldalon a pontatlanság volt az úr, sok büntetőt hibáztak a ZTE játékosai. A második negyedben egy nagy rohammal utolérte ellenfelét a hazai csapat (13.p.: 32-32). A fellángolás rövid ideig tartott, a Jászberény visszavette a játék irányítását és a vezetést. A nagyszünet után egy perc alatt tíz ponttal megléptek a vendégek (21. p.: 52-62). Ezután azonban nagyot változott a játék képe. A hazaiak feltámadtak, minden erőt mozgósítva egy 20-0-s szériával meglepték a jászságiakat (29. p.: 77-67). Ettől kezdve szárnyalt a ZTE, bár a befejező negyedben akadt egy kis hullámvölgy játékukban (37. p.: 92-86). Ezúttal azonban a hazai csapat nem hagyta "kiénekelni" a sajtot a szájából, és hosszú idő után ismét győzelemnek örülhetett.

A mérkőzésen mindkét csapat hullámzó teljesítményt nyújtott. A zalaiak a harmadik negyedben nyújtott kiváló teljesítményüknek köszönhetik sikerüket.

Raul Jimenez, a ZTE vezetőedzője: - Az első negyedben lassúak voltunk, nem védekeztünk jól. Összességében csapatként jól működtünk, mindegy, hogy 7- vagy 12 játékos állt rendelkezésemre. A mai győzelmünkben segítő edzőnk munkája is nagyban benne van, a héten nagyon sokat dolgozott a játékosokkal.

Földi Sándor, a Jászberény vezetőedzője: - Nagyon nehéz mit mondani, a 3. negyedben 10 pontos vezetésünknél hagytuk felállni a ZTE, az ebből adódó lelki pluszt maximálisan kihasználták. Csak 25 percen át játszottunk jól.

Lekli József, a ZTE játékosa: - Nehezen találtunk rá a helyes útra, ami annak is köszönhető, hogy a betegségek miatt az 5-5 elleni játékot nem tudtuk gyakorolni a hét során. Később nagyon összeállt a védekezésünk, és ez döntött.

Koma Dániel, a ZTE játékosa: - Egész héten a gyors játékot gyakoroltuk. Az első két negyedben jól dobtak a vendégek. A harmadikban elkaptuk a ritmust, és onnan már mi irányítottunk és nyertünk.