2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Izgalommentes rangadó

2016. február 14. vasárnap, 13:25

Zalakerámia ZTE - Falco-Trend Optika KC Szombathely 84-49 (28-15, 23-14, 23-8, 10-12)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2000 néző. Jv.: Földházi, Jakab, Praksch.

ZTE: Kinney (11/6), Govens (22/9), Mohácsi (9/3), Kerpel-Frónius (15/3), Pantelics (5). Csere: Olasz (2), Fekete, Czinger, Kis (3/3), Gáspár (11/9), Velkey (6/6). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Falco: Rundles (8), Csomagics (2), Váradi (12), Butorac (4), Halik (9/6). Csere: Durázi, Bagó (2), Hódi (6/6), Bognár (4), Rakics (2). Vezetőedző: Kálmán László.

A szomszédvári rangadón repülő rajtot vett a ZTE, három perc után 11-0-ra vezetett. A negyed közepére felzárkóztak a vasiak (5. p.: (16-10). Bencze Tamás időt kért, és ismét remekeltek tanítványai. (7. p.: 24-10). A Falco továbbra is alárendelt szerepet játszott. A második negyed közepén már húsz ponttal vezettek a zalaiak (15. p: 37-17). Öt perc alatt mindössze két pontot szerzett a Falco, ezzel el is dőlt a mérkőzés kimenetele.

Főleg azután, hogy a negyed közepén a vendégektől Halikot második technikaija után kiállították. A nagyszünet után sem tudott ritmust váltani a szombathelyi csapat. A negyed végére 30 pont fölé nőtt a ZTE előnye (74-37). A befejező negyedben a cserék is pályára léptek, kevesebb kosár esett. A ZTE fölényes győzelme nem fogott veszélyben.

A szomszédvári rangadón a zalaiak gyorsan eldöntötték a találkozó sorsát a motiválatlanul játszó vendégek ellen. A ZTE a játék képe alapján ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nagyon jól és összeszedetten játszottunk. A csapat végig motivált volt, nagyon boldog vagyok, mivel egy riválist győztünk le.

Kálmán László, a Falco vezetőedzője: - Hozzáállásunkkal, a motivációval gondjaink voltak. Centerünk megsérült, így alacsonyabb szerkezettel kezdtünk, ez nem mentség a mai játékunkra. A ZTE ránk kényszerítette akaratát, megérdemelten nyert.

Velkey János, a ZTE játékosa: - Extázisban kezdtük a mérkőzést, bejöttek a dobásaink. Remekül védekeztünk a mérkőzés során, sok könnyű kosarat szereztünk. Nem számítottunk ilyen könnyű találkozóra, de cseppet sem bánjuk, hogy így alakult.