2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Ismét nagyot küzdöttek

2016. április 20. szerda, 17:11

Atomerőmű Szekszárd KSC - ZTE NKK 91-79 ( 25-29, 19-14, 20-15, 27-21)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás a 7-8. helyért. Első mérkőzés. Szekszárd, 250 néző. Jv.: Gorka, Vida, Hervay.

Szekszárd: Scsekics (3/3), Studer Á. (5/3), Theodorán (18/12), Őri (6), Barber (28). Csere: Rymarenko (17/6), Studer Z. (12/6) Deminovic (2), Mansare (2). Vezetőedző: Zjelko Dokics.

ZTE: Nagy D. (27/3), Gáspár-Szalay (14/3), Orsó (5), Licskai (4), Horváth Zs. (10). Csere: Böröndy (9/3), Szélesy (3/3), Németh (7), Velkey. Vezetőedző: Gáll Tamás.

A ZTE szerzett vezetést és az első percekben irányított. Gyorsan fordított azonban a Szekszárd (5. p.: 15-9). Gáll Tamás egy időkérés után rendezte a sorokat, Szélesy pedig egy triplával fújt riadót a társaknak. Feljavult a ZTE védekezése, és Szalay triplája után már vezetett is (25 -29). A második negyed elején még rövid ideig vezetett a vendégcsapat, azonban négy perc alatt csupán négy pontot dobott, így ismét a házigazdáknál volt az előny (14.p.: 35-33). A negyed hátra lévő részében felváltva vezettek a csapatok. Egy sikeres büntetővel egy pontos szekszárdi előnnyel zárult a második negyed.

Fordulás után légiósai repítették a Szekszárd képzeletbeli szekerét, Baber és Rymarenko játszott nagyon eredményesen. (28. p.: 60-52). A ZTE nem hagyta magát, a negyed végére felzárkózott (29. p.: 60-58). A befejező negyed elején gyorsan tíz pont lett a különbség a két csapat között (31. p.: 68-58). A tízpontos hazai vezetés állandósult (35. p.: 75-65). A hátra lévő időben becsülettel küzdött a ZTE, de igazából nem volt esélye a fordításra.

A két győzelemig tartó páros csata állása 1-0, a Szekszárd javára.

Gáll Tamás , a ZTE vezetőedzője: - Jó mérkőzésen, ismét nagyot küzdöttünk, apró dolgok hiányoztak a bravúrhoz. Egerszegen megpróbálunk győzni.