Hat-Agro UNI Győr - ZTE NKK 77-59 (15-17, 14-8, 35-12, 13-22)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Győr, 200 néző. Jv.: Frányó, Minár, Bálé.

Győr: Czirják (2), Laklóth (9/3) Tinkle (26/3) Mansare (4), Milica (14/6), . Csere: Lois (16), Pénzes (4), Koch Fejes, Lengyel (2) Vezetőedző: Bencze Tamás.

ZTE: Mányoki (3/3), Varga (7), Fuisz, Knezevics (24), Horváth Zs. (6) Csere: Fritz (6) Czukor (11/3), Vágvölgyi (2). Vezetőedző Gáll Tamás.

Pontszegényen indult a találkozó, három perc után 4-2-es hazai vezetést mutatott az eredmény jelző. A ZTE jól védekezett, és így a győriek dobásai nem értek célba. A negyed közepéig a hazaiak vezettek, a hajrá azonban egyértelműen a zalaiaké volt, és az egy negyed alatt 8 pontig jutó Knezevics pontjaival vezettek. A második negyedben gyorsan fordított a hazai együttes, de nem sikerült a ZTE-t lerázniuk. (15.: 25-23). Ebben játékrészben a vendégeknél Czukor jeleskedett a pontszerzésben. A nagyszünet után az " öltözőben maradt" a ZTE. Támadásban és védekezésben egyaránt szétesett a vendégek játéka, a hazaiak 20 pontra növelték előnyüket (28. p.: 50-30). A győriek " szekerét" a légiósok repítették, pontjaik többségét külföldi játékosok szerezték. Igaz, a zalaiaknál is légiós járt élen a pontszerzésben.

A ZTE három negyeden át jól játszott, a harmadik negyedbeli kihagyás miatt volt kénytelen vesztesen levonulni a pályáról.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A Győr érvényesítette nagyobb tudását. A harmadik negyedben állva hagytak minket, de nekünk nem őket kell megvernünk.