2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Három negyedig jól játszottak

2016. február 14. vasárnap, 13:27

ZTE NKK - PEAC Pécs 60-69 ( 23-14, 12-16, 12-22, 13-17)

Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Boros, Kulcsár, Surányi. NB I-es női kosárlabda-mérkőzés.

ZTE: Nagy D. (19/3), Szélesy (8), Licskai (12), Velkey (6), Horváth Zs. (4). Csere: Kovács (3/3), Böröndy (2), Pap (6). Vezetőedző: Gáll Tamás:

Pécs: Raksányi (18/9), Szücs (1), Williams (14), Parks (22), Stankovics (4). Csere: Bozóki (1), Fűrész, Zele, Kaposi (5), Pedrals (4), Gorjanácz.: Vezetőedző: Roberto Hernandez.

Az első öt percben a vendégek irányítottak, úgy nézett ki gyorsan eldöntik a találkozó sorsát. A ZTE 10-10-nél érte utól ellenfelét és átvette a játék irányítását. A folytatásban állandósult a zalaiak 4-5 pontos vezetése. (13. p.: 23-18). Jól védekeztek a házigazdák, és támadásaik is pontosak voltak. A nagyszünet után a több minőségi cserejátékossal rendelkező vendégek fokozatosan őrölték fel a zalaiakat. A harmadik negyed végén visszavették a vezetést, ami megtartottak a mérkőzés végéig.

Az esélyesebb vendégek ellen három negyeden át jól helyt állt a zalai csapat. A befejező 10 percben érvényesítette nagyobb tudását a Pécs.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Huszonöt percen át jól játszottunk, a folytatásban a vendégek érvényesítették nagyobb tudásukat, nem érdemtelenül nyerték meg a mérkőzést. Úgy néz ki, Szélesy Judit ujja eltört, így újabb kulcsjátékosunkat veszíthetjük el.

Roberto Hernandez, a Pécs vezetőedzője: - Az első félidőben gyengén védekeztünk, a szünet után feljavultunk ebben a műfajban. Tizenkét pontos hátrányban sem adtuk fel, megérdemelten fordítottunk.