2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Győzelmet engedtek ki a kezükből

2016. március 20. vasárnap, 08:46

ZTE NKK - Aluinvent DVTK Miskolc 72-77 ( 15-13, 25-12, 23-29, 9-23)

NB I-es női kosárlabda- mérkőzés. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Vida B., Menyhárt, Vida J.

ZTE: Nagy D. (11), Orsó (5/3), Böröndy (5/3), Licskai (21/3), Horváth Zs. Csere: Szalay (17/3), Velkey (4), Papp (2), Jurkó(3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

DVTK: Czank (5/3), Liktarovich (2), Brewer (8), Horváth B. (4), Jovanovics (9). Csere: Rasheed (18/6), Szécsi (5/3), Hodges (16/3), Horti (10/3). Vezetőedző: Maikel Lopez.

A mérkőzésnek igazából a vendégek számára volt tétje, győzelmükkel előrébb végezhetnek a tabellán, a ZTE már biztosan a 8. helyen zárja az alapszakaszt. Ennek ellenére nem a vendégek csipkedték magukat, hanem a tét nélkül játszó zalaiak. Az első két negyedben egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült. Jól zárták ki a palánkok alól a magassági és fizikai fölényben lévő miskolciakat. Három negyeden át biztosan vezettek is (30. p.: 63-54). A befejező tíz percben is még jól tartotta magát a hazai együttes. Az esélyesebb vendégek a 38. percben egyenlítettek (72-72). A hátra lévő két percben már csak a DVTK szerzett kosarat, így megnyerte a találkozót.

Minden évben egy nagy csapatot elkap az alapszakasz során a ZTE, idén eddig nem sikerült. A miskolciak ellen nagyon közel álltak a bravúrhoz, a hajrában buta hibák miatt vesztettek.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Egy értelműen győzelmet engedtünk ki a kezünkből. . A harában a Diósgyőr ritmust váltott, mi meg sokat hibáztunk ez döntött. Összességében elégedett vagyok csapatom teljesítményével.

Maikel Lopez, a DVTK vezetőedzője: - Három negyeden át nem volt ritmusa a játékunknak, szerencsére a befejező 10 percben igen. Számunkra ma nem a jó játék, hanem a győzelem volt a legfontosabb.