2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Győzelem egy újabb éllovas ellen

2015. december 19. szombat, 15:17

Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE Paks 83-69 ( 17-17, 24-17, 21-18, 21-17)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1500 néző. Jv.: Cziffra, Frányó, Szabó G.

ZTE: Kinney (23/12), Govens (14/6), Kerpel Frónius (17/9), Mohácsi (3/3) Pantelics (17/9). Csere: Gáspár (5/3), Fekete (3/3), Velkey (1) Czinger. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Paks: Dunn (21/3), Medve (1), Barnies (8), Eilingsfeld (11/3), Tóth (12). Csere: Kovács (3/3), Watkins (6), Robinson (7/3), Will. Vezetőedző: Schmidt Béla.

Az első negyed elején felváltva vezettek a csapatok (5. p.: 8-9, 10-9). Támadásban pontatlanul célzott a ZTE, amit a vendégek gyorsan kihasználtak (8. p.: 10-15). Szerzett labdák utáni kosarakból azonban sikerült az egyenlítés. A második negyedben egyértelműen a zalaiak akarata érvényesült, gyors támadásokat fejeztek be eredményesen (15 p.: 32-23). A 18. percben tízennégy ponttal vezettek a hazaiak. Pantelics center létére két 3 pontost is bevágott (41-27). Paksi időkérés után tíz pont alá csökkentette a hátrányát a vendégcsapat..

Szünet után ismét a ZTE kapta el a fonalat. Bejöttek a hárompontos dobások és a negyed közepére jelentősen nőtt a házigazdák előnye (57-41). Ezután visszaesett a ZTE támadó játéka, s a Paks megkezdte a felzárkózást. A negyed végére 10 pontra csökkentette hátrányát. (62-52). A befejező negyed elején tovább folytatódott a ZTE "kosárcsendje". Tizenkilenc pontos hátrányról jött fel a vendégcsapat hét pontra. (67-60). Egy újabb Pantelics 3 pontos után ismét 10 lett a különbség, majd Kerpel Frónius triplája már a kegyelem döfést jelentette az éllovas számára.

A ZTE újabb bajnokesélyest győzött le, mert a találkozó döntő részében rákényszerítette akaratát és a hullámvölgyekből időben sikerült kikapaszkodnia.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a csapatomnak, idei szereplésünkre feltettük a koronát. Újabb bajnokesélyes csapatot győztünk le. Akadtak hullámvölgyeink, de ebből jól jöttünk ki.

Schmidt Béla, a Paks vezetőedzője: - Gratulálok a ZTE győzelméhez. Nem lepett meg bennünket a ZTE védekezése, ezt vártuk. Játékunknak azonban sokszor nem volt ritmusa, és fegyelmezetlenül is játszottunk.